+380673870816 +380673870816

Чорнобиль – трагедія, яка стосується кожного (ВІДЕО)

31 рік тому, в ніч на 26 квітня сталась найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком - вибух реактора на Чорнобильській АЕС. У цей день рівняни традиційно збираються на  мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку «Жертвам аварії на Чорнобильській АЕС».

Наслідки вибуху, рівень радіації, що зашкалює та замовчування. Це все пам’ятає, це все пережив Володимир Попов. Він , як експерт розрахунково-аналітичної групи по виявленню наслідків радіаційної аварії, тоді прибув на місце трагедії.

Володимир Попов, ліквідатор:

- Рівень радіації був високий, що з цим робити ніхто не знав. Багато моментів були під грифом «Таємно». Я вам скажу, що  в мене особисто з носа йшла кров, були такі хлопці, що життя підкосило багатьох і здоров’я багато людей втратили.

Із 8 тисяч 400 ліквідаторів на Рівненщині нині лишилося лише 4 тисячі. Сьогодні, у Рівному біля пам’ятного знаку «Жертвам аварії на Чорнобильській АЕС» згадують усіх. За них моляться, їм дякують. Та, на жаль, слушної вдячності від держави ліквідатори дочекатися не можуть.

Георгій Хиля, голова Рівненського об'єднання "Союз Чорнобиль Україна":

- Вперше за багато років не були проведені парламентські слухання чорнобильцями. Це показує, що проблеми немає Чорнобильської в Україні, вона була, коли потрібні були гроші. Але нічого, нас ще багато. «Нас все меньше, но все же нас тьмы».

Слова підтримки сьогодні висловлюють закордонні партнери. Ніколь Каденель приїхала із Франції. Саме туди, за сприянням організації «Друзі Рівненської області» щороку відправляють понад сотню дітей з нашого регіону.

Ніколь Каденель, волонтер із Франції:

- Всім вам, українські друзі, я висловлюю повагу, яку ми в усьому світі відчуваємо за вашу гідність перед таким великим нещастям. Щоб вшанувати відвагу ліквідаторів і вашу відвагу та самопожертву. Вони пожертвували своїм життям, здоров’ям. І ця жертва була за життя інших, серед яких і наше життя.

Людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської АЕС сьогодні вшановують хвилиною мовчання і квітами. Важливо пам’ятати про цю трагеді, наголошують і священнослужителі, бо зараз над нами нависла нова ядерна загроза.

Сергій Лучанин, представник Рівненської єпархії УПЦ КП:

- Одна аварія Чорнобильського реактора підвищила рівнень радіації в 30 -40 разів від допустимого. Це один реактор. А сьогодні погрожують один одному: «Зметемо з лиця землі, перетворимо в ядерний попіл!» Такі є недалекоглядні політики, які нехтують нормами міжнародного права, нормами цивілізованого демократичного життя. 

Експерти ж нині попереджають, радіація Чорнобиля нікуди не зникає, є небезпечні речовини, які розкладатимуться на землі тисячу років. Це все відобразиться на нових поколіннях. Саме тому, Чорнобиль - це трагедія, яка стосується кожного.

Схожі статті