+380673870816 +380673870816

З містом Рівне ніхто не хоче об’єднуватись (ВІДЕО)

У процес децентралізації вже включаються і міста, зокрема, - Рівне. Та ситуація склалася наступним чином, що бажаючих обєднатися із обласним центром, чомусь, немає. Причини цього з’ясовували під час форуму «Ризики та виклики децентралізації: Як зробити владу місцевих громад публічною та відкритою».

Рівне без союзників. Так, в Україні вже третій рік триває процес децентралізації. Зокрема, на Рівненщині створено 18 обєднаних територіальних громад. Села об’єднуються між собою, а от місто Рівне не може знайти однодумців. До того ж, обласний центр не може, як самостійна одиниця, претендувати на звання ОТГ. Оскільки, для цього в нього немає необхідних земель для приваблення інвестора.

Руслан Сивий, директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Рівненській області:

- Місто Рівне, знову ж таки, аби запропонувати інвестору, про якого я казав, 10-30 га землі їх на жаль немає. Тому потрібно об’єднуватися із сільськими радами, які також від цього будуть мати тільки зиск.

Подібна ситуація склалася і із селом Зоря, що у Рівненському районі. Сусідні населені пункти не мають бажання із ним об’єднуватися. Хоча, за словами місцевого мешканця, у них є всі можливості.

Сергій Делідон, член виконкому Зорянської сільської ради:

- В нас все є для того, аби розвиватися багато землі, промисловість велика. І якщо, наприклад, взяти та сама Зоря, Оржів і Клевань, - вони дають у район від 20 до 30% надходжень.

До відома, у Рівненському районі не створено ще жодної об’єднаної територіальної громади. Небажання деяких сіл об’єднуватися із сусідніми, у тому числі і з містами, полягає утому, що місцева влада боїться втратити свої повноваження і підпорядковуватись комусь іншому.

Сергій Паладійчук, секретар Рівненської міської ради:

- Я, як людина, яка зараз має причетність до керівництва міста, чітко розумію, що у контексті найближчих 3-5 років місту Рівне не вигідно приєднувати ці села чи приєднуватися. Тобто, стати мікрорайоном Великого Житина, припустимо. Місту Рівне це не вигідно. Тому що більшість грошей підуть на те, щоб ці території облаштувати, які зараз ці гроші витрачаються на місто Рівне.

А от заступник голови Рівненської обласної організації спілки архітекторів України має власне бачення процесу децентралізації на Рівненщині. Зокрема, він хотів би створити в області конкурентоспроможну громаду європейського рівня.

Валентин Дем`янов, заступник голови Рівненської обласної організації спілки архітекторів України:

- За нашими розрахунками, та агломерація, яка би могла бути європейського значення, з містами-супутниками, з зонами для розвитку, мала би бути, фактично, ось такої величини: від Миргощі - майже до Костополя, від Клеваня - і до Острога.

Схожі статті