Рівненщина потребує хоспісу для дітей (ВІДЕО)

Рівненщина потребує хоспісу для дітей (ВІДЕО)

Вони повинні отримати шанс на гідне життя. У Рівному волонтери та правозахисники ініціюють створення дитячого хоспісу. Тяжкохвора малеча заслуговує на паліативну допомогу і якісний підхід до лікування та знеболення, кажуть активісти.

Хоспіс - це не будинок смерті, це можливість  якісного продовження життя. Так говорять в Івано-Франківському закладі паліативної допомоги дітям. Це перша в Україні установа такого типу. У Рівному мріють створити свій осередок. Поки на цьому наголошують лише волонтери.

Юлія Кутик, голова правління БФ "Скарбниця Надії":

- Ці діти потребують допомоги в плані догляду, навчання і підтримки батьків. Це не можна порівняти із класичною медициною. Це паліативна медицина, яка має свою структуру. Тому нам треба робити ці кроки.

За підрахунками волонтерів, щороку в Рівненській області близько 200 дітей потребують відповідної допомоги. І це не лише онкохворі дітки, а й ті, що мають генетичну патологію, вроджені захворювання, обмеження опорно-рухового апарату.

Євген Новицький, правозахисник (медичне право):

- Ми маємо формулу, яку нам пропонує охорона здоров’я. Потреба дітей, яка потребує допомоги в хоспісі - це одна тисячна від населення області в рік. Цей заклад не повинен бути великим, не повинен бути громадним. Це допомога у рік 15-20 дітям. Він і повинен бути домашнім, домом, де вони будуть жити на останньому періоді життя.

Ще одне питання, яке залишається відкритим - це якісне знеболення дітей.  Україна досі в цій сфері пасе задніх.

Євген Новицький, правозахисник (медичне право):

- Дітей зараз теж знеболюють, але це не зручно, бо ми не маємо форм спеціальних. Доводиться ставити катетор. В цьому світі існують анальгетики. Вони існують у вигляді сиропів, пластирів. З цим поки у нас не дуже добре.

Яке приміщення підійде для хоспісної допомоги та який персонал? Волонтери поки всі карти не розкривають, більше обіцяють розказати під час прес-конференції, яка відбудеться 26 квітня в Рівненській обласній дитячій лікарні.

Переглядів: 1013
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту