+380673870816 +380673870816

Італійський мармур і 8 метрів висоти: в Острозькій академії Посол Литви презентував архіважливу скульптуру (ВІДЕО)

«У Литві свобода розпочалася із вивчення  минулого, заглиблення в своє коріння. Так само, Україні потрібно пам’ятати, що вона має спільну історію з Європою і це нас єднає», -  таку думку озвучив  Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.  Він завітав до Острозької академії, аби вперше в Україні презентувати  проект виготовлення надгробку князя Констянтина Острозького

Князь Острозький вважається одним із найвидатніших полководців 16 століття. Із 35 битв, програв лише 2. За час свого керування  перетворив Острог на осередок слов’янської культури і донині входить у п’ятірку впливових людей Литви. Тому, саме в стінах творіння князя, Острозькій академії, і презентують проект виготовлення його надгробного пам’ятника. Оригінал був зруйнований ще у 1941 році, та меценати і представники консульства Литовської Республіки взялися разом відновлювати архіважливу пам'ять.Оригінал надгробку хочуть встановити у Почаївській Лаврі.  Виготовлять його із італійського мармуру, сягатиме 7,5 метрів заввишки.  Таким чином вдасться відтворити кращі традиції ренесансу і барокко.

Олесь Сидорук, скульптор:

- Справа в тому, що цей пам’ятник - це єдиний зразок ренесансного мистецтва в Україні. І в описах, то був найвеличніший пам’ятник тої Європи.

Підтримує цей проект не лише консульство, а й фонд «Корона князів Острозьких».

Роберт Габулас, голова фонду «Корона князів Острозьких»:

- Ми сподіваємося, на всіх людей, які хочуть, щоб історію не забули і лишила для наших потомків. Сьогодні представлений макет. 18 числа плануємо представнити загалу Литви і України.

Тож, усього, в рамках проекту, планують виготовити кілька макетів надгробку, які будуть експонуватися у Литві, Польщі та Україні. В академії ж пропонують не оминати увагою і Острог, надгробний пам’ятник встановити саме тут.

Петро Кралюк, проректор НаУ «Острозька академія»:

- Зараз Успенська церква належить Москвоському патріархату. Там проводять екскурсії у плані «Руського мира». Коли цей пам’ятник  буде поставлений в Соборі, чи не вийде так, що його відсунуть на задній план?

Марюс Януконіс, Посол Литовської Республіки в Україні:

- Ну, я думаю, що тоді треба зробити два пам’ятника , але ви сказали про важливий аспект: Києва Печерська Лавра складається з двох частин. І коли проводиться екскурсія, всі відвідують і Успенський Собор і там вже зараз гіди розказують про цей проект, і ми думаємо, що так і повинно лишатися.

Так, чи інакше, на повну реалізацію  задуму піде кілька років. Але закордонні колеги  обіцяють, зустрічі зі студентством та викладачами проводитимуть регулярно. Адже ми маємо спільну європейську історію, яка дає нам поштовх рухатися вперед.

Схожі статті