+380673870816 +380673870816

Чи прийме Рівне львівське сміття? (ВІДЕО)

Не знають, куди подіти. Допоки Львів потопає у власних відходах і ніхто не може знайти вирішення цього питання, львівські відходи, як пташенята зозулі, потай підкидають іншим містам. Не виключення і Рівне та наша область. Раз по раз тут з’являються купи львівського сміття. Нещодавно АТОвці звернулись до міських депутатів з проханням допомогти Львову, та  почати приймати на нашому полігоні їх сміття. Задля вивчення цього питання створили навіть депутатську комісію.

Рівнянам поки є куди дівати своє сміття,а львів’янам вже ні. Та чи можемо ми допомогти своїм сусідам, привідкривши для них браму рівненського сміттєзвалища, аби ті перестали розкидати свої відходи по усій Україні? Відповідь на це питання шукають міські депутати, що увійшли до спеціально створеної комісії. На адресу міської влади вже й надійшло офіційне прохання зі Львова приймати на сміттєзвалищі по 600 тон побутових відходів щомісяця. Терміном на 20 місяців. За захоронення кожної тони свого сміття вони готові платити по 300 гривень. А також є пропозиція львів’ян вкластись в рекультивацію рівненського сміттєзвалища.

Ігор Ковалець, депутат Рівнеради:

- Ми можемо зараз з ними підписати договір по рекультивації полігону і визначити його обсяги. А рекультивація, я так розумію, чекає нас в найближчому майбутньому. Також є субвенсії, які Рівне може отримати на розробку нового полігону або підтримання існуючого, аби він нам довше прослужив.

Єпідеміологи ж наголошують, що у 2018 році виходить останній термін поновлення паспорту полігону. Тому через рік постане питання, куди дівати рівненське сміття. Наразі рівненське сміттєзвалище вже заповнене на 95,8%. Тому заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук зазначив, що наразі влада повинна, в першу чергу, думати, що робити з рівненським сміттям, а не приймати ще й львівське.

Сергій Васильчук, заступник міського голови Рівного:

На сьогоднішній день як мешканці Рівного, як депутати, які відстоюють його інтереси, ми маємо прийняти чітку позицію, а саме заборона приймати сміття. Можливо, десь в області є полігони, які заповнені на 10% . То хай там розглядають це питання.

Голова тимчасової депутатської комісії Святослав Євтушенко зачитав присутнім свій проект рішення, в якому виклав власне бачення вирішення ситуації.

Святослав Євтушенко, голова комісії, депутат Рівнеради:

Зважаючи на стан та заповненість полігону на 95,8 % вважаємо неможливим дозволити прийняти сміття зі Львова. Адже це може призвести для нас до непоправних наслідків. Разом з тим у нас є сміттєпереробний завод, якщо провести модерніацію і запустити його на повну потужність то Рівненська міська рада готова розглянути можливість прийняття на переробку львівського сміття у кількості 55 тисяч тон у рік.

Зрештою, присутні члени комісії схвалили пропозиціії Святослава Євтушенка. А остаточне рішення щодо прийняття чи не прийняття львівського сміття у Рівному, скажуть депутати рівнеради під час чергового засідання сесії.

Схожі статті