+380673870816 +380673870816

У Рівному Устя «задихається» від нечистот (ВІДЕО)

Нечистоти, вимирання риби і просто жахливий вигляд. Так зараз рівняни описують стан річки Устя. Виною багатьом бідам є несанкціоновані викиди, кажуть представники «Екоклубу». Та чи зуміє врятувати Устю влада?

Головна водна артерія міста могла бути нашою гордістю, натомість рівняни жахаються від Усті.

- Дуже погане враження. Дуже погане.

- Відразу видно, що річка забруднена. Колеса валяються. Це не є нормальним.

- Скільки я бачу цю Устю, але її давно пора почистити, бо в центрі міста -такий жах. Це не є щось добре.

Брудна вода, неприємний запах і риба, що задихається. Більшість бід у річці Устя саме через нечистоти, переконують природозахисники. Доки знімаємо матеріал, помічаємо одразу кілька труб в одному місці. Викиди течуть безперешкодно прямо в річку.

Занепокоєні станом водойми і представники  ГО «Екоклуб». Викиди нечистот призводять не просто до забруднення, а вимирання усього живого у воді.

Андрій Мартинюк, голова Ради  ГО "Екоклуб" (Рівне):

- Вона дуже забруднена, масово спостерігається несанкціоновані скиди. От у цьому місті вода взимку не замерзає і таких місць у місті дуже багато. Я не уявляю, як можна давати під забудову ділянки, не обладнані каналізацією. Зрозуміло, що люди  можуть наймати спеціальні послуги, щоб вивозити стічні води, але цього ніхто не робить і стічні води потрапляють в Устю.

Інша проблема - використання заплави річки. Ця зона мала би бути рекреаційною, згідно водного кодексу. Та у місті з ним не рахуються, кажуть активісти.

Андрій Мартинюк, голова Ради  ГО "Екоклуб" (Рівне):

- В нас вона масово забудовується , використовується для сільськогосподарських потреб. Тоді вноситься багато хімічних речовин, які потрапляють у річку. І це одна з причин задухи риби.

Міська влада погоджується з одним, ситуація із каналізаційними системами у місті - критична. Точніше, є райони, які цим дуже зловживають.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ми десять років витратили, шалені кошти на каналізацію Царського села. То нижче - це Обарів, без нічого. І в бік міста - це все забудовано без каналізації. І це все піде в грунтові води. Ситуація критична. Тому я кажу, що треба об’єднати територіальні громади навколо міста і розробити комплексний генеральний план. Бо коли схаменемося, буде пізно.

Проект по очистці Усті у Рівнераді розробили давно. Його реалізовувати планують поступово, але техніку для очистки вже підшукали.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Досягнена домовленість по земснаряду. Якщо все буде добре, придбаємо його і будемо чистити, щоб він стабільно працював, як у 90-их роках. Ми їздили, в Києві земснаряд купили, поставили в себе на Дніпрі, також будуть чистити.

Та природозахисники наголошують, впорядкувати треба і систему каналізації. Якщо стічні води й далі будуть зливатися в Устю, то екологічного лиха не уникнути.

Схожі статті