+380673870816 +380673870816

Рівнян повчають, як поводитися під час затримання (ВІДЕО)

Чи знають рівняни свої права? Представники громадської організації  «Кримська діаспора Рівненщини» розпочинають опитування серед жителів Рівного, Сарн, Костополя та Дубно. Їх цікавитиме, на скільки люди обізнані із своїми правами, безпосередньо, при затриманні та чи чули вони про безоплатну правову допомогу.

Права є, але нам вони не відомі. До прикладу, більшість рівнян і гадки не мають про те, що під час затримання кожен громадянин має право на безкоштовного адвоката. Крім  того, Центр безоплатної правової допомоги має надати його протягом трьох годин. Та рівняни про це ні сном, ні духом.

- Я такого навіть не знав, що у нас є безплатний адвокат. Їх немає, будь-який адвокат бере добрі гроші.

- Ну, це зараз тепер, а в совку ніяких адвокатів, нічого не було.

Розвінчати упередження та необізнаність людей хочуть активісти і правозахисники ГО «Кримська діаспора Рівненщини». Нині вони проводять моніторинг, а разом із тим займаються просвітницькою діяльністю. Увагу акцентують саме на затриманнях. Цікаво, що люди навіть не знають, коли починається  саме затримання. Відповідь правозахисників: Тоді, коли представники правоохоронних органів обмежують свободу вашого пересування, під час затримання ви маєте право на телефонний дзвінок рідним, чи друзям та на безкоштовного адвоката.

Ельвіра Шиліна, керівник ГО «Кримська діаспора Рівненщини»:

- У випадку затримання адвокат виїжджає безкоштовний, з будь-якої точки. Ця система працює по всій території України. Діє безкоштовний телефон - 0800 213 103. Потрібно подзвонити по ньому, або самому затриманому, або рідним. Він повинен виїхати впродовж трьох годин з моменту дзвінка. Цей дзвінок записується. Буде зареєстрований в системі, більше нікуди не пропаде.

Права у людей є, але нерідко і ця система має свої недопрацювання, визнають правозахисники.

Ельвіра Шиліна, керівник ГО «Кримська діаспора Рівненщини»:

- На жаль, на даний момент є складнощі. Є проблеми, що адвокати не виїжджають, а поліцейські (особливо колишні міліціонери, здебільшого)не сповіщають, що людина затримана. Інколи людина й сама не знає, що затримана, з ним можна робити все, що завгодно,порушувати права. Тому ця програма діє, щоб люди дізналися і ми дізналися ситуацію з цією проблемою.

Моніторинг та опитування на Рівненщині триватиме до липня. Згодом, правозахисники зроблять свої висновки, але найважливіше, кажуть, щоб люди дізналися більше про свої законні права та використовували їх на свою користь.

Схожі статті