+380673870816 +380673870816

На території спортивно-оздоровчого комплексу МЕГУ виявили старослов’янське поселення

Хоча машину часу ще не винайшли, проте опинитися в ІХ столітті та "доторкнутися" до історії старослов’янського поселення цілком реально. Впродовж 2 тижнів на території спортивно-оздоровчого комплексу МЕГУ, що поблизу Басового Кута тривають археологічні розкопки. 

Вперше старослов’янське поселення на території басейну, що неподалік Басового Кута, виявили ще на початку 90-х років. Проте дослідити цю місцевість вирішили тільки нині, оскільки незабаром тут планують побудувати новий спортивний майданчик. Та перш ніж почати будівництво ректорат Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука спільно з підприємством "Рівненська старовина" вирішили провести тут археологічні розкопки. І хоча роботи тривають тільки два тижні, археологам вже вдалося знайти чимало цікавого. 

Богдан Прищепа, заступник директора з наукової роботи ДП "Рівненська старовина":

- Цей грунт насичений давніми знахідками. Археологи називають це культурним шаром. І от перше, що ми досліджуємо - це культурний шар. Але найважливіше - це знайти залишки давніх об’єктів, тобто це можуть бути залишки жител того чи іншого період, або господарських будівель. От зараз у нас якраз така ситуація, ми знайшли житло слов’ян.

За словами пана Богдана, археологи вважають свій експедиційний сезон особливо вдалим тоді, коли вдається відкрити залишки житлових споруд тієї чи іншої епохи, або археологічної культури, оскільки саме житло є найбільш важливим джерелом вивчення історії людського суспільства. Разом з професіоналами залишки старослов’янських помешкань сьогодні досліджують і студенти історико-філологічного факультету МЕГУ.

Роман та Тетяна, учасники археологічних розкопок:

- Ми працюємо зараз над долівкою печі. Ми її зараз розкопуємо. Нам треба її розкопати і зачистити аби спростувати, або підтвердити, що це справді піч.

Старослов’янське житло має велику наукову вартість для вивчення найдавнішої історії Рівного. Проте, за словами керівника експедиції Віталія Ткача, особливе значення мають й інші археологічні знахідки і старожитності, оскільки досліджуючи їх, науковці можуть більше дізнатися про славнозвісну історію старослов’янського поселення на теренах Рівненщини.

Схожі статті