+380673870816 +380673870816

У Рівному представили колекцію великодніх яєць (ВІДЕО)

Підготовка до Пасхи. Писанки різного кольору, розпису, матеріалу та розміру, а також вишивані рушники за старовинною технікою. Все це зможуть побачити рівняни в обласній бібліотеці у відділі мистецтв.

Більше сотні писанок різного кольору, розміру та навіть з різного матеріалу представили в обласній бібліотеці. Це Леонід Гринбокий у його колекції чимало Великодніх яєць, проте не розписаних, а зроблених із кераміки.

Леонід Гринбокий, майстер сучасної кераміки:

- Робиться воно за години 4-5, але потім робиться сушка, усадка його. Тут є отвір, через який виходить повітря, тому що якщо не зробити, воно розірве просто під своїм тиском і потім уже іде момент фарбування. Тобто на це все потрібен час. І, звичайно, впалий, який триває дві години. Загалом, година на це йде.

Продовжує справу батька і Богдан. Каже, виготовити таке яйце не важко, основне - робити свою справу з любов’ю.

Богдан Гринбокий, майстер сучасної кераміки:

- Головне - робити із душею. В принципі, все до автоматизму доведено, проте, тут є невелика філософія: складається воно із двох частин, і у кожній частині гарні побажання, і ми з татом вважаємо, коли його крутити, цей дзвін їх озвучує.

А це пані Вікторія Степанюк, її писанки також особливі. І за технікою виконання і за розміром. 

Вікторія Степанюк, заслужений майстер народної творчості України:

- В руках у мене страусине яйце. Писанка виконана в техніці «травлення», тобто витравлені в оцті, чи, перебродивши вином, яке стає оцтом. Починаю з малюнка олівцем, а тоді малюю воском, писачок, свічка, руки і праця.

На виготовлення такої писанки потрібно близько десяти годин. Проте крім великодніх яєць на виставці представлені і вишивані рушники за старовиною технікою, яка притаманна тільки нашому регіону.

Катерина Приймачук, завідуюча відділу нематеріальної культурної спадщини Рівненського обласного центру народної творчості:

- Ця виставка вже проходить підряд восьмий рік. У цьому році у нас представлено багато вишивки, тому що з давніх давен наші мами прикрашали хати писаними картинами, рушниками будинки. І нам у цьому році так само захотілося прикрасити цю залу. На виставці представлені рушники відомих майстрів і з міста Рівного, і в експозиції 37 рушників. Вони відбиралися, щоб була представлена поліська вишивка.

Ніна Гіроль, керівник гуртка вишиванка ЗОШ №11:

- Ми відтворюємо старовинні візерунки, яким уже дуже багато років. У нас, на відміну від інших етнографічних регіонів України, збереглися ще архаїчні символи вишивки. І це дуже цікаво. Для поліської вишивки характерно те, що, практично, ми використовуємо тільки один колір на білому тлі – це червоний колір із вкрапленням синього, а вже пізніше - чорного кольору.

Виставка триватиме до 24 квітня. Тож організатори запрошують усіх охочих познайомитися із культурою нашого краю. 

Схожі статті