Юні шахісти з Рівного обіграли учнів із Грузії он-лайн (ВІДЕО)

Юні шахісти з Рівного обіграли учнів із Грузії он-лайн  (ВІДЕО)

Для спорту не існує кордонів. У нашому місті пройшов міжнародний матч із шахів між містами-побратимами Рівне та Кобулеті. Суперники зустрілися не за реальною гральною дошкою, а змагалися онлайн. Матч проходив у три тури. За звання кращих юних шахістів боролися сім рівненських школярів і стільки ж учнів із Грузії.

12-річний школяр з Рівного Северин Смикало у шахи грає з п’яти років. І вже має перший дорослий розряд із цього виду спорту. Розповідає, вирішив взяти участь у змаганнях з єдиною метою, аби прославити своє рідне місто.

Северин Смикало, учасник міжнародного матчу з шахів:

- Хочеться, щоб на увесь світ відоме було Рівне. По шахматам, хоча б.

А школярка Анна Лукяник прийшла сюди за досвідом, адже, каже, не завжди випаде нагода зіграти у шахи зі спортсменом іншої країни. Разом з тим, додає, після такого міжнародного матчу можна завести собі іноземного друга, який щось тямить у шахах.

Анна Лук`яник, учасниця міжнародного матчу з шахів:

- Розумного, гарного, високого, ну і дружного.

Загалом, участь у міжнародному матчі з шахів взяло сім школярів із Рівного: четверо хлопчиків та троє дівчаток. Попередній відбір проходив у два етапи.

Максим Шинкарчук, головний суддя міжнародного матчу з шахів:

- Спочатку грали п’ятий клас і молодші, відібрали трьох кращих. Це Криворучко Микола, Лукяник Анна і Крук Роман. А потім зробили відбір з класів, з 11-го по 6-ий клас. І там відібрали кращих: це Смикало Северин, Громова Ольга, Шинкарчук Богдан, Кондратюк Вікторія.

Суперниками наших юних шахістів стали учні із міста Кобулеті, що у Грузії. Матч проходив у три тури. В результаті, наші спортивні обдарування таки здобули абсолютну перемогу із рахунком 21:7. Керівник Центру україно-грузинської дружби САКАРТВЕЛО, а також співорганізатор матчу Руслан Толордава розповідає, подібні заходи між містами побратимами Рівне та Кобулеті організовуватимуться і надалі, і не лише у спорті.

Руслан Толордава, керівник Центру україно-грузинської дружби САКАРТВЕЛО:

- Будь-яка справа між дружніми народами - вона має зближувати. Тим більше, якщо ми будемо використовувати такі засоби як спорт, мистецтво, культура - це найкраще передає людські відносини.

Переглядів: 549
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту