+380673870816 +380673870816

Студенти МЕГУ впевнено та переконливо боролися за перемогу в конкурсі ораторів (ВІДЕО)

Вміння володіти собою та словом. Такі здібності серед своїх студентів намагаються розвивати представники професорсько-викладацького складу Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Демянчука. Зокрема, мова йде про щорічний конкурс ораторського мистецтва, участь у якому беруть студенти усіх без виключення факультетів.

- Там було і добре і лихе,  і кому, як не нам її творити.

Студентка-першокурсниця МЕГУ Ілона сьогодні переконувала журі, що поняття «Батьківщина» таки збережеться у майбутньому. Вишукані слова, залізні факти, переконливість у голосі, зв'язок із аудиторією, а головне - впевненість у собі. Без цих факторів будь-який виступ оратора приречений на провал.

Ілона, студентка історико-філологічного факультету МЕГУ :

В першу чергу, це допомагає віднайти якусь впевненість у собі. Можливо, спочатку ти хвилюєшся. Але коли ти виходиш на сцену і відчуваєш глядача, то на душі відразу стає тепло і радісно. Потрібно організовувати такі конкурси, щоб діти могли розкрити своє особисте «Я».

Студент Максим Волович минулого року став переможцем у конкурсі із ораторського мистецтва. Сьогодні ж він засідає серед членів журі. Розповідає, свій виступ пам’ятає як зараз. Оскільки, це були перші хвилювання та й відсутність досвіду давалися взнаки.

Максим Волович, студент МЕГУ:

- Саме той захід, якби не було дивно, що я переміг, але все ж наштовхнув мене на думку, що потрібно розвивати своє мислення, мовлення, потрібно вчитися доводити свою думку, відстоювати, пропагувати її, і працювати взагалі над ораторськими здібностями.

Конкурс ораторського мистецтва у МЕГУ проводиться щорічно. Незмінний член журі Таміла Груба зазначає, у вмінні гарно та переконливо говорити дрібниць просто не може бути. Тому звертають увагу на все і до кожного учасника прислухаються та придивляються дуже уважно. 

Таміла Груба, член журі, декан історико-філологічного факультету МЕГУ:

- Як презентує себе учасник, як розкриває тему, наскільки емоційний був його виклад, наскільки змістовний, послідовний, логічний. Мені, як викладачу, важливо звертатии увагу на те, яке мовлення ще у наших учнів, наскільки воно правильне, наскільки правильно побудовані речення, наскільки правильно поставлений наголос, чи немає калькованих слів, русизмів.

Участь у конкурсі ораторського мистецтва беруть студенти усіх, без винятку, факультетів університету. За два місяці до випробування вони отримують певну тему, яку, власне, і мають професійно, цікаво, доступно та оригінально донести до журі та слухача.

Наталія Терновик, проректор із навчально-виховної роботи МЕГУ :

- Якщо колись ми проводили патріотичну тематику до університету, до України, є і в цьому році такі теми, то у цьому році ми включили теми, які є специфічними для кожного факультету: кібернетика, юриспруденція, виховання.

Схожі статті