+380673870816 +380673870816

За неоформленого працівника роботодавці сплачуватимуть 96 гривень штрафу

96 тисяч гривень штрафу. Саме таку суму підприємці платитимуть за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору.

Або офіційно, або штраф у 96 тисяч гривень.  Підприємців, які наймають на роботу працівників без трудового договору, тобто не легально, будуть очікувати чималенькі штрафи. Наприклад, за використання неоформленої праці, виплати заробітної плати без нарахування та сплати Єдиного внеску та інших. Аби уникнути неприємностей, юристи радять підприємцям зайнятися самоперевіркою.

Микола Бляшин, депутат Рівненської міської ради, адвокат

- Треба зайнятися самоперевіркою обліку працівників, нарахування заробітної плати. Без цього аналізу штрафи, а це 96 тисяч гривень. За 5 працівників півмільйона гривень можна віддати штрафу.

Варто відзначити, через нелегальну працю нюанси виникають не тільки у роботодавців, а й у самих працівників.  

Олександр Сукач, начальник управління платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб головного управління Пенсійного фонду України в області:

- Сам факт не оформлення працівника офіційно, не сплата Єдиного внеску, тобто відсутність самої відомості про застраховану особу, тобто про найманого працівника в реєстрі застрахованих осіб, тягне за собою і відсутність будь-яких гарантій у найманого працівника, в самого підприємця гарантії на соціальне страхування. Що можуть надати на сьогодні фонди соціального страхування працівник, які працюють і тіні? Вони цього позбавлені.

Самі ж підприємці на всю ситуацію, а саме збільшення заробітної плати та інші нововведення уряду, реагують спокійно. Проте виникають і певні непорозуміння. Найбільше обурює підприємців  вимоги, які встановила держава, стосовно сплати Єдиного державного соціального внеску. Тобто, якщо людина працює неповний робочий день, роботодавець зобовязаний сплатити соціальний внесок із 3200.

Лариса Садова, директор виконавчої дирекції Територіального відділення «Асоціації платників податків України у Рівненській області»:

- Бізнес у нас навчився виживати у будь-яких ситуаціях. Він реагує на цю ситуацію жартома, називаючи на податок Єдиний соціальний внесок. На той період роботи, поки людина не працює, податком на повітря, взагалі, введення подвійного зростання заробітної плати, підприємці називають, що держава зробила операцію, підприємницька капітуляція – це, звичайно, шок для бізнесу.

Натомість, в управлінні Держпраці зазначають, з початку року було проведено чимало перевірок. Станом на сьогодні порушення щодо нелегальних працівників на підприємствах області не було виявлено. До того ж, роботодавці мають можливість після першого попередження виправити ситуацію. А, зокрема, дбати про офіційне працевлаштування повинна влада, каже Юрій Наконечний.

Юрій Наконечний, начальник Управління Держпраці у Рівненській області:

- В першу чергу, органи місцевої влади повинні бути зацікавленими в тому, що їх працівники на їх територіях працювали офіційно. По друге, вони краще володіють ситуацією, що в них відбувається на території: хто сумлінно сплачує податки, а хто максимально хоче обійти чи знехтувати своїм обов’язком по легалізації своїх працівників.

Схожі статті