+380673870816 +380673870816

В Острозькій академії презентували унікальну картину (ВІДЕО)

«Українцям потрібно пам’ятати про свої здобутки, це зміцнить нас на шляху до перемоги». Таку думку висловили ініціатори проекту «Україна славетна» під час презентації художніх робіт в Острозькій академії. У новому гуманітарному корпусі вишу розповіли про свіжу картину серії під назвою «Україна славетна: з’їзд європейських монархів у Луцьку». Над полотном  трудилися не лише митці, а й історики, в тмоу числі й з академії.

Ця картина відображає унікальні історичні події  1429-го,коли до Луцька, за ініціативою Великого князя литовського Вітовта з’їхалися монархи з усієї Європи. Тоді, Волинські землі були центром творення європейської історії. Відтворив ці події на полотні майстер батального живопису Артур Орльонов.  Зізнається, робота не з легких,адже це не просто витвір мистецтва, а, певне, дослідження і відтворення тих подій.

Артур Орльонов, автор роботи:

- Напевно, найважча робота з того, що ми робили, бо тут довелося підняти пласт і по костюмам, історичній реконструкції Луцька. І досі ці суперечки ведуться.

Це вже четверта художня робота, яку, в рамках проекту «Україна славетна», презентували у стінах Острозької академії. Важливим етапом у житті української нації, на думку дослідників, є період правління князів Острозьких. Саме тоді волинські землі були в епіцентрі  формування Європи.  Про це, як і про багато інших славетних епізодів  життя України, не слід забувати, на думку авторів проекту.

Володимир Зубанов, Президент Благодійного фонду «Схід-Захід разом», ініціатор проекту «Україна Славетна»:

- Багато країн. Вони йдуть шляхом створення міфів, щоб підняти дух народу, але Україна така країна, що нам не треба міфи створювати, у нас така славетна історія, що її треба знати. Ми все робимо, щоб показати нашу історію, битви переможні , події політичного, духовного напрямку.

Окрім художньої цінності полотно має історичне, ідеологічне та державотворче значення, кажуть дослідники. І дуже важливо, що історія говорить до нас мовою мистецтва.

Михайло Відейко, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту археології НАНУ та НаУКМА:

- Не кожен відвідувач Луцького замку може уявити, що тут сталася подія, яка могла змінити і змінила історію Європи. Такого зібрання государів, князів, ханів, царів, то це для тих часів нечувано. Бо тут європейці дійшли до того, що можна спробувати домовитися.

Острозькій академії, в знак вдячності за співробітництво, подарували копію цього творіння. Нині ініціатори проекту працюють над новим історичним полотном, планується, що це буде відображення битви під командуванням князя Острозького під Оршею. Це, на думку митців, ще одна переможна сторінка історії нашої держави.

Схожі статті