+380673870816 +380673870816

У Вищому професійному училищі №1 відкрили сучасний навчально-практичний центр (ВІДЕО)

Підготувати кваліфікованих спеціалістів. Робітничі професії стають дедалі затребуванішими на ринку праці. Саме тому у Вищому професійному училищі №1 відкрили сучасний навчально-практичний центр, де студенти мають змогу опанувати новітні будівельні технології та матеріали, а відтак - покращувати свої теоретичні знання та вміння.

Ось так вправно студенти Вищого професійного училища опановують ази будівельної галузі у новенькому навчально-практичному центрі. Відкрили його завдяки спільним зусиллям закладу та знаному виробнику лакофарбних матеріалів.

- Фарбуємо, шпаклюємо плитку. Кладемо ці всі малярні роботи із фірмою «Снєжка» працюємо.

- Ми зараз шпаклюємо поверхню. Ми навчаємося шпаклювати поверхню.

Саме такі навчально-практичні центри вже апробовані і успішно діють на базі професійно-технічних навчальних закладів освіти у Львові, Луцьку, Калуші та Житомирі. Представники компанії, що доклали свою руку до створення навчальної бази, кажуть, відкриття такого центру позитивно вплине на якість знань та кваліфікацію випускників, а також на їх конкурентоспроможність на ринку праці.

Марек Павлусь, генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна»:

- Як показує практика, такі навчальні центри стають успішними майданчиками для підвищення кваліфікації і освоєння нових технологій малярами, столярами. Тому тепер усні будуть опановувати за допомогою сучасних матеріалів із інноваційними технологіями та будуть мати змогу перейняти найкращу практику і досвід.

Директор училища зазначає, приватно-державна співпраця є позитивним кроком у розвитку училища і навчання студентів. Адже, завдяки цьому вони мають можливість переймати досвід у провідних спеціалістів.

Ігор Стрижеус, директор Вищого професійного училища №1 м. Рівне:

- Це не є жебрацтво. Ми піднімаємо рівень технологічних навиків культури поводження із технологіями, із матеріалами. Впершу чергу, рівень для майстрів виробничого навчання спецтехнологій, які вже потім передають ці знання і вміння нашим учням.

У 2016 році на створення навчально-практичних центрів у всіх регіонах України за професіями - швачка,кравець, монтажник сантехнічних систем та устаткування, тракторист та машиніст із бюджету було виділено 50 мільйонів гривень. Цей рік також не виняток.

Сергій Коваленко, начальник відділу взаємодії із соціальними партнерами та виробництва МОН:

- У цьому році також закидано 50 мільйонів і вже визначено перелік навчальних закладів, на базі яких будуть створені також 25 центрів по цих професіях. Тобто, зі свого боку дає імпульс для розвитку саме такого напрямку співробітництва. Перш за все, приватного сектору для роботодавців. Тому що професійно-технічна освіта найбільш інтегрована в економіку, і не може розвиватися без роботодавців. Та як будемо говорити сьогодні, із виробниками будівельних матеріалів.

Робітничі професії стають дедалі затребуванішими на ринку праці. Тому слід думати про якість професійно-технічної освіти в Україні, вважають фахівці.

Петро Коржевський, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації:

- Це ще один яскравий  приклад того, аби залишити дітей, які живуть в Україні, які б могли бути конкурентними на ринку праці, бо я не перестану повторювати, економіка в Україні запрацює за умови виробництва.

Схожі статті