+380673870816 +380673870816

У Рівному спортсмени із вадами зору б’ють рекорди (ВІДЕО)

Б’ють усі рекорди. У Рівному стартував Чемпіонат України пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. Участь у змаганнях взяло більше півсотні спортсменів із різних областей України.

Спортсменка із Рівного Світлана Коробкова за перший день змагань встановила аж три рекорди: один - у присіданні із штангою, ще два - у становій тязі. Розповідає, загалом, собою задоволена. Таким не дуже жіночим видом спорту як пауерліфтинг дівчина почала займатися п’ять років тому. Розповідає, навіть не уявляла, що захоплення так швидко переросте у професію. Не шкодує, що так склалося і іншим радить пробувати свої сили.

Світлана Коробкова, спортсменка:

Оскільки у нас є дуже багато людей із вадами зору, а також із опорно-руховим апаратом, що не треба соромитися, обов’язково треба звертатися в цей заклад, тут завжди всіх зустрінуть, всім тут раді. Тим більше, що можливості є, є успіхи і якесь заняття.

 Рівнянин Роман Куров за свою спортивну кар’єру теж встановив близько двадцяти рекордів. Він семиразовий чемпіон світу. У спорті більше десятка років. А свій перший кубок здобув у 2005-му році на Чемпіонаті України із пауерліфтингу серед спортсменів з вадами зору. 

Роман Куров, спортсмен:

Спортсмен, який виїжджає на міжнародні змагання, він отримує досвід і він дає натхнення далі щось вигравати. Спочатку хотілося стати майстром спорту міжнародного класу. От мені вже присвоїли Заслуженого майстра спорту. Ідеш у наростаючому плані, аби щось досягати.

Участь у Чемпіонаті України із пауерліфтингу серед спортсменів із вадами зору можуть брати як чоловіки так і жінки. Змагання традиційно проводяться у 10 вагових категоріях. Вікових обмежень немає. Зокрема, цього річ у змаганнях взяли участь 60 спортсменів із 12 областей України.

Андрій Демчук, заступник начальника Рівненського регіонального центру «Інваспорт»:

Кількість учасників у цьому році на 5 чоловік більше, ніж минулого. Це говорить про те, що цікавість до нашого виду спорту в Україні розвивається, люди прагнуть показати себе, досягти щось у цьому житті, в даному виді спорту.

Організатори розповідають, щороку намагаються робити якість нові та цікаві  нововведення. Так, наприклад, вони пробують єднати спорт та мистецтво, тому вже другий рік поспіль напередодні змагань проводиться конкурс малюнків на певну тематику. Цього року дітки творили на тему «Рівненщина паралімпійська». 

Микола Колтаков, головний суддя:

Ви знаєте, що 11 атлетів Рівненського Інваспорту приймали участь у паралімпіаді у Ріо у минулому році, 6 з яких вибороли нагороди різного ґатунку. Це дуже великий успіх. І Рівненський Інваспорт є одним із лідерів в Україні з розвитку паралімпійського спорту.

Схожі статті