+380673870816 +380673870816

У Рівному громадські активісти обурені недбалим зрізанням дерев (ВІДЕО)

Жах на вулицях Рівного. Громадські активісти обурюються роботою комунальників, які, на їх думку, недбало і непрофесійно обрізають дерева у місті. Цим створюють не лише загрозу зеленим насадженням ,а й псують естетичний вигляд обласного центру.

Усе дитинство Олександра пройшло тут, у цьому дворі Соборної, 291. Коли дізнався, що зелені насадження, які прикрашали собою двір, обрізали комунальники, надзвичайно обурився. Вважає, об’єктивних  підстав на це у служби не  було.

Олександр Мельничук, громадський активіст, журналіст:

- Дізнаюся, що тут, поруч на галявині, там де всього два дерева росло, їх вже немає. Одне дерево зрізали біля мого будинку. Це були здорові дерева, які нікому не заважали, де немає ліній електропередач , де немає поруч будівлі. В понеділок, через кілька днів, приїхали знову різати, обрізали повністю ці 4 дерева, дерево такого не витримає дерево загине.

Що зрубувати, що зрізати, а що залишити у спокої вирішує спеціальна комісія, розповідають представники управління ЖКГ. У даному випадку дерева були аварійні, і могли, за словами комунальників, заважати прихожанам храму, що діє поблизу .

Володимир Лапюк, заступник начальника ЖКГ:

- На ці дерева були оформлені документи, вони загрожували тим громадянам, які там проживають, тим, хто приїжджає до храму, майну їхньому. Тому було прийнято рішення зрізати їх. Якщо навіть є цікавість, можна побачити, що є пеньок, середина гниловата. А не дай Бог вітер буде сильний і звалить дерева. Тим більше, йдуть Пасхальні свята, зберуться люди. Краще зрізати його зараз, щоб було спокійно жити всім.

За спостереженнями активістів, наше місто, буквально, всіяне невдало зрізаними деревами. На життєво-важливі для насаджень технології  комунальні служби, під час своєї роботи, зовсім не зважають, розповідає ініціатор проекту з озеленення міста  Оксана Майборода.  

Оксана Майборода, автор проекту "Сад історій":

- Зрізується повністю крона і дерево випускає багато пагінців, яке є ламке і витягує всі соки з дерева. Дерево приречене, що воно не буде жити довго. Деякі види взагалі не переносять обрізки, а деякі будуть мучитися років 3-5 і загинуть. Від такої образки відмовилися в Європі і дивує,чому в Рівному радянський підхід.

За таку недбалу роботу ці служби потрібно штрафувати,переконані активісти. А ще планують створювати спеціальні наглядові ради при комунальних підприємствах, аби слідкувати за процесом законності і компетентності зрізування дерев та методикою озеленення. Громадськість Рівного теж просять не бути байдужими і берегти легені  міста від недбалості.

Схожі статті