У МЕГУ говорили про медіацію (ВІДЕО)

У МЕГУ говорили про медіацію (ВІДЕО)

Що таке медіація та наскільки вона важлива в судовому процесі? Дане питання у стінах Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. ак. Степана Демянчука обговорювали викладачі та представники феміди.

У стінах МЕГУ говорили про медіацію. До відома, це метод вирішення спорів із залученням посередника, тобто медіатора, який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації так, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який задовольняє інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.

Ігор Озерський, доктор, юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права і правосуддя МЕГУ:

- Сьогодні ми слугуємо європейським стандартам судочинства. І медіація - це крок для поліпшення оптимізації судочинства, проведення досудового слідства і таке ніше. Оскільки це пришвидшить роботу суддів, зменшить навантаження та більш забезпечує права і свободи осіб, які долучилися до процесу в якості сторін, які мають якусь суперечку і вирішувати спір, під час судового чи досудового вирішення суперечки.

Однак, проект закону про медіацію у нашій державі прийнятий за основу. На остаточне ж рішення уряду служителі феміди сподіваються найближчим часом.  Наразі в Україні медіація запроваджена тільки у чотирьох судах.

Олена Першко, суддя спікер Рівненського міського суду:

- Є україно-канадський проект в Україні, яким було запроваджено медіацію в чотирьох судах України - в Івано-Франківській і Одеській областях. Ці суди, на підставі розроблених їх порядків, проводять таку медіацію. Можна ознайомитися на їх сайті із цим порядком, і звітують про те, що це є досить успішним. Позитивна, однозначно, зміна і, їх практика показує, що необхідно прийняти закон медіації.

І допоки поняття медіації в Україні ще є новинкою, в МЕГУ вже мають на меті почати готувати кваліфікованих спеціалістів цього профілю, аби молодь при закінченні вишу мала якомога всебічні знання та практичні  навички, які можна застосовувати у різних сферах юриспруденції. 

Ігор Озерський, доктор, юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права і правосуддя МЕГУ:

- Саме тут ми плануємо готувати медіаторів, відповідно до закону, що закладено в законі і, відповідно, до годин, як виокремлюються і те, що університет у своєму арсеналі  може ефективно їх підготувати.

Переглядів: 1223
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту