+380673870816 +380673870816

У Рівному екстрено зібрали засідання, аби вирішити подальшу долю «АЗОТу» (ВІДЕО)

Що буде далі з «Рівнеазотом»? Аби пролити світло на долю промислового гіганта, сьогодні було екстрено зібрано засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Рівнеазоту» припинили постачати газ, а відтак підприємство не може нормально працювати. Про це під час екстреного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста заявив директор ПАТ “Рівнеазот” Михайло Заблуда. Наразі «Азот» заборгував за газ близько 40 мільйонів доларів. У той же час, борг «Одеського припортового заводу»  перед “Рівнеазотом”  - вдесятеро більше. За словами Михайла Заблуди на підприємстві навіть хотіли взяти кредит, аби розрахуватись за газ, проте, їм відмовили. В цьому чоловік вбачає політичні мотиви.

Михайло Заблуда, директор ПАТ “Рівнеазот”:

На сьогоднішній день ми могли б взяти кредит для відновлення господарської діяльності. Але існує заборона держави, конкретніше - Президента, на відкриття нам кредиту. Хоча є чотири банки українські, які готові нам цей кредит відкрити. І на сьогоднішній момент вирішується, чи дадуть, чи ні. Якщо кредит дадуть - ми запустимося і продовжимо працювати.

Ще один боржник «Азоту» - «Рівнеоблводоканал». За два роки він заборгував більше 11 мільйонів гривень. Натомість, на водоканалі кажуть, розрахуватись з «Азотом» за все і відразу не можуть, лише поступово і частинами.

Анатолій Чабан, головний інженер “Рівнеоблводоканалу”:

За 15-17-ий рік зразу я не готовий сказати, що вони будуть погашені за місяць чи два. Поточну, плюс із нарахуванням. Ну, думаємо, щодо дат будемо домовлятися про розстрочку. Поточну будемо платити, плюс процент заборгованості.

Повна зупинка «Рівнеазоту», в разі подальшої відсутності постачання газу, може призвести не лише до скорочення людей, але й зупинки очисних споруд, що вільтрують стічні води міста. Це, в свою чергу, виллється в екологічну катастрофу для Рівного, каже міський голова Володимир Хомко.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

Очевидно, що втрати колосальні. Це майже три тисячі людей на вулиці обурених, це втрати бюджету - 50-60 мільйонів. Це півмільярда втрати державного бюджету. Це колосальні кошти. І головне, це очисні споруди. От мене зранку директор повідомив, що йому відключають газ, і він зупиняє всі споруди. І що далі? У місті Рівному очисні споруди можуьть очищати лише половину стічних стоків. Вихід один, якщо зупинить роботу «АЗОТ», переходити на подачу питної води за графіком. Дожилися.

Тож, аби уникнути таких наслідків для економіки та екології міста,від повної зупинки «АЗОТу», представники комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій направили звернення до Кабінету міністрів України, Рівненської ОДА та облради з вимогою відновити постачання газу для “Рівнеазоту”. А допоки у владних верхах вирішуватимуть долю промислового гіганта, на місцевому рівні вже впроваджуються заходи  щодо підготовки до можливого відключення очисних споруд.

Схожі статті