+380673870816 +380673870816

Асоціації батьків дітей з особливими потребами закликають до акту солідарності (ВІДЕО)

21-го березня  світ відзначає міжнародний день людини із синдромом Дауна. Представники  Асоціації батьків дітей з особливими потребами  закликають сьогодні одягати або кріпити до свого повсякденного одягу кольорові шкарпетки. Цей акт солідарності дозволяє відчути, як це бути особливим і привертати увагу перехожих.

Коли Тетяна народила свою донечку Каріну, її попередили, у малечі - синдром Дауна, вона ніколи навіть не вимовить слово «мама». Та Тетяна у відчай не впала, її щоденна праця принесла свої результати. Каріна на сьогоднішній день  продовжує розвиватися. А мама своєю активністю підтримує інших батьків вже у громадській організації.

Тетяна Молчанова, представниця ГО «Асоціація батьків дітей з особливими потребами»:

- Організація працює з пологовими будинками, коли народжуються дітки з синдромом. Коли ми приходимо в пологовий, якщо мама згідна - даємо свою літературу, свої контакти. Бо це діти нормальні, адекватні, вони можуть розвиватися, вони будуть говорити, можливо, не так чітко, вони будуть говорити. Бо коли народила я, мені сказали, вона не назве тебе мамою, це «трава». Ми ламаємо ці стереотипи.

Ці дітки живуть у своєму особливому світі. У суспільстві їх ще називають «сонячними», медицина пояснює синдром Дауна  як хромосомну аномалію. За статистикою ВООЗ, у світі з синдромом Дауна народжується кожне 700-е немовля. Це співвідношення однакове в різних країнах, і генетичний збій відбувається незалежно від способу життя батьків, їхнього здоров'я, звичок і освіти.  У Рівному батьки таких діток створили свою організацію і намагаються бути максимально активними.  Зараз увагу акцентують на тому, що для «сонячних людей» в нашому місті абсолютно не продумані профорієнтаційні заходи, їх не готують до дорослого життя, хоча задатки до цього є.

Наталія Ящук, мама дитини із синдромом Дауна:

- В нас в Рівному жодне профорієнтаційне училище не бере наших діток. Наразі стоїть проблема десь їх навчити, адаптувати. Зараз йде мова про відкриття школи профорієнтацій для діток з особливими потребами, щоб вони могли далі десь себе пристосувати.

Школа профорієнтації «Babysun» стане для дітей із синдромом Дауна цілою базою теоретичних і практичних знань, кажуть батьки.

Наталія Ящук, мама дитини із синдромом Дауна:

Вони, по-перше, будуть в колективі, будуть вивчати професії , друкувати, робити ксерокс, робити каву, вчитимуться готувати їсти, прати, мити посуд. Потім це їм дасть робочі місця, де вони зможуть заробляти гроші, батьки не вічні.

Місце для створення школи обрали. А от кошти на ооблаштування знайти важко. На все про все потрібно 550 тисяч, 45 тисяч з яких батьки зібрали своїми силами. Тож просять усіх небайдужих приєднуватися до розбудови центру їх мрії та сподівань. Банківські реквізити організації ви бачите на екрані.

«Приватбанк» 4149 6258 1086 6762

Майдан Володимир Антонович
Координатор соціального проекту Олена Загиней (068) 022 07 02

Схожі статті