У Рівному пройшов творчий вечір, присвячений Зузанні Гінчанці (ВІДЕО)

У Рівному пройшов творчий вечір, присвячений Зузанні Гінчанці (ВІДЕО)

Єврейка, полячка та українка: рівняни знайомляться із творчістю Зузанни Гінчанки. Адже поетеса провела свої дитячі роки в нашому місті. Саме тут і з’явились її перші віршовані рядки. Цьогоріч, з нагоди відзначення сторіччя від дня народження Зузанни Гінчанки, заплановано чимало заходів, які мають на меті розповісти про творчий та життєвий шлях поетеси. Зокрема, нещодавно в Рівненській обласній бібліотеці пройшов поетичний вечір, присвячений їй.

Єврейка за походженням, проте захоплювалась польською культурою. У Рівному, з нагоди відзначення сторіччя від дня народження поетеси Зузанни Гінчанки, відбувся поетичний вечір, де містяни могли познайомитись з її творчістю. Адже, незважаючи на те, що народилась вона в Києві, а навчалась у Польщі, саме в Рівному вона розпочала свій творчий шлях.

Ірина Баковецька, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників:

В Рівному вона такий бутончик, який тільки починає відкриватись літераторам, науковцям і звичайним читачам, хоча її творчість проникнена Рівним і своєрідною рівненською харизматичністю.

За своє коротке життя Зузанна Гінчанка встигла видати лише одну збірку віршів під назвою «Про кентаврів». Проте, поціновувачі її творчості кажуть, кожен рядок в її віршах - на вагу золота.

Кшиштоф Савіцкі, консул Республіки Польща у Луцьку:

Це не література для всіх. У людини мусить бути інтелектуальна підготовка, аби зрозуміти її вірші. Це елітарна література.

Нині літератори та історики по крупинках збирають відомості про життя Зузанни Гінчанки та проливають світло на її творчість.

Валентина Данілічева, старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею:

У Рівному була членом літературного кола, яке очолював Чеслав Янчарський. Цікавим є те, що вона дотична до польської культури, єврейської культури, ну і, зрозуміло, української. Адже, населення тут українське.

У творах поетеси переважають роздуми, стурбованість у світогляді та соціальна критика. Також  Гінчанка є автором гострої та влучної політичної сатири, часто антифашистського спрямування. На переконання організаторів поетичного вечора, історія молодої поетеси Зузанни Гінчанки ще не раз здивує рівнян, як і її глибока та прониклива творчість.

Переглядів: 1188
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту