Інноваційний бум: у Дубенській міській раді депутати користуються новітньою системою електронного голосування (ВІДЕО)

Інноваційний бум: у Дубенській міській раді депутати користуються новітньою системою електронного голосування (ВІДЕО)

Інноваційний бум. У Дубенській міській раді депутати користуються новітньою системою електронного голосування. Тому мешканці міста відтепер мають можливість засідання сесій дивитися он-лайн, знайомитися із результатами прийнятих рішень та знати позицію кожного депутата щодо будь-якого питання.

У залі присутні 23 депутати. Розданий порядок денний. І міські обранці починають голосувати.  

Відтепер на сесіях у Дубенській міській раді все як у Верховній раді. Кожен депутат перед початком засідання отримує іменну електронну картку, вставляє її у спеціальний пристрій, а тоді натискає кнопки – «за», «проти» чи «утримався». Кожен голос фіксується і висвітлюється на табло.

Галина Дучук, депутат Дубенської міської ради:

- Є питання, по яких треба три рази голосувати. Це набагато менше забирає часу і спрощує саму роботу. І якщо раніше потрібно було кожного депутата назвати поіменно, то, звичайно, зараз у нас відпала така проблема. Нам видали спеціальні електронні карточки і, таким чином, ми почали набагато краще і ефективніше працювати.

Окрім того, відтепер всі засідання сесій Дубенської міської ради транслюються он-лайн. Їх можна побачити на YouTube каналі.

Така система електронного голосування забезпечує повну відкритість роботи депутатів Дубенської міської ради, зазначає один із розробників інновації Василь Романюк.

Василь Романюк, директор із розвитку бізнесу ТОВ «СІ-ЕЛ»:

- Мало того, що все це фіксується докумнетально, є можливість збереження і все це, відповідно, виводиться у відкриту мережу Інтернет. І може будь-який громадянин, який знаходиться у будь-якій точці світу, може дивитися, що там відбувається у залі засідань. Знову ж таки, може підняти архів на каналі YouTube і подивитися,  як там відбулася та чи інша сесія. Навіть якщо пройшов рік часу чи більше, якесь питання, яке було дискусійне, можна підняти ті самі архіви і вони у вільному доступі, відповідно, зберігаються.

Всього за два тижні звичайний зал для засідань перетворився на інноваційний.  Більше часу витратили на паперову тяганину, майже, чотири місяці. Міський голова Дубно Василь Антонюк розповідає, у бажанні запровадити систему електронного голосування, депутати, а це 34 міські обранці, були одноголосними.

Василь Антонюк, міський голова м. Дубно:

Відповідальність, яка лягає не лише на міського голову, а й на депутатів, повинна чимось окреслюватися. Мабуть, голосом, голосуванням. І тому сьогодні всі були згідні на те, щоб прийняти участь у такому проекті.

Запровадження такої новинки у Дубно коштувало 692 тисячі гривень. 80% від цієї суми - гроші ПРООН, решта ж - внесок бюджету міста.

Хендрік ван Зіл, міжнародний менеджер проекту ЄС/ПРООН МРГ:

- Я дуже задоволений тим, як використані кошти у Дубно. Тому що поки у нас відбувалася презентація проекту, голосування за прийняття цілей ООН, це все можна було бачити он-лайн, тому я бачу, що система працює. Ви також будете мати можливість зайти на сайт і подивитися трансляцію. Наступний крок в тому, яким чином ці нові технології буде використовувати громада, як далі будуть інтегруватися ці технології у життя громади.

Подібні системи електронного голосування запроваджені лише у двох містах України: Ужгороді та Мукачеві.

Переглядів: 1032
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту