До рівненських депутатів звернулися мешканці, з проханням прокласти дорогу, через відсутність якої загинуло вже чимало людей (ВІДЕО)

До рівненських депутатів звернулися мешканці, з проханням прокласти дорогу, через відсутність якої загинуло вже чимало людей (ВІДЕО)

Ремонт дороги, програма енергоефективності та зміни до бюджету на 2017-ий рік. Це одні із основних питань, які обласні обранці  розглядали чи не найдовше.

Не з хлібом і сіллю, а з акцією протесту. Обласних обранців зустрічали активісти громадської організації «Еко-клуб» перед початком сесії. А все через програму енергоефективності, яка на їх думку була розроблена аби як.

Дмитро Сакалюк, координатор проектів ГО «Еко-клуб»:

- Ми хочемо якісної програми енергоефективності збереження області, яка буде довготривалою і буде мати чіткі вимірні результати, і чітке розуміння, до чого ми хочемо йти, і буде використовувати сучасні механізми. По факту, проект рішення, який був винесений раніше і розміщений на сайті обласної ради, це було положення на три роки, на 80 сторінок - ні про що.

Така заява активістів викликала у депутатів чимало обговорень. Хоча більшість із них певною мірою погодились з тим, що над програмою дійсно варто ще попрацювати і тільки тоді затвердити. 

Володимир Файфура, депутат облради:

- Спочатку я б пропонував дане питання зняти, вивчити всі заходи, які були потрачені за три роки кошти і взагалі, це питання зняти і гроші на цю програму не виділяти.

Микола Кучерук, депутат облради:

- Я пропоную наступний пункт прийняти, потім запропонувати на наступну сесію, спільно із громадськими організаціями, спільну програму, яка буде відповідати вимогам чинного законодавства та реаліям сьогоднішнього дня.

В результаті, програму енергоефективності депутати затвердили, проте, лише на один рік, враховуючи пропозиції еко-клубу та інших фахівців.  

Микола Драганчук, голова Рівненської облради:

- Обласна державна адміністрація попрацює з громадськими організаціями і буде винесена уже більша така комплексна програма по енергоефективності. Сюди будуть враховані, і втому числі, і пропозиції еко-клубу, у них багато. Але, насправді це не залежить від кількості сторінок. Ефективність не в кількості сторінок, а в самій суті.

Далі до депутатів звернулися мешканці, з проханням прокласти дорогу, через відсутність якої загинуло вже чимало людей.

- Вісім осіб загинули на залізничній колії через відсутність дороги. По причині аварійності не ходять ні маршрутки, люди змушені пішки йти до траси, нема повноцінного сполучення. Наші села відносяться до Городоцької та Броницької сільської ради. Яка немає можливості відремонтувати дороги. Відповідні звернення залишилися без обговорення.

Натомість, депутати пообіцяли розглянути їх звернення, хоча займатися цим питанням повинна, по суті, Броницька сільська рада. До слова, до ремонту доріг області, чиновники обіцяють залучати якомога більше ресурсів. 

Микола Драганчук, голова Рівненської облради:

- Зараз буде у нас затверджено дорожній фонд. Кошти, які мають виділяти із бюджетів, і плюс до того, область є у сфері експерименту, де всі митні надходження 50% будуть іти на ремонт доріг.

Переглядів: 731
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту