+380673870816 +380673870816

Мешканці Рівненщини вкотре не можуть отримати дозвіл на видобуток щебеню (ВІДЕО)

Без щебеню та без енергозаходів. Обласна програма енергоефективності, на думку активістів, приймається аби як. А мешканці Клесівщини вкотре не можуть отримати дозвіл на видобуток щебеню у своєму краї.

Лаконічно, дешево та сердито. Всього лише 11 аркушів вистачило для того, аби детально роз’яснити, які ж заходи проводитимуться на Рівненщині відповідно до обласної програми енергоефективності на наступні чотири роки. Тоді, як у нашої сусідки Волині вона займає понад двісті сторінок.

Дмитро Сакалюк, координатор проектів ГО «Екоклуб»:

- Відсутні індикатори виконання, відсутні виконавці. Наявні додаток 2 і 3, які раніше по тексту не зустрічалися, тобто, по факту, їх можна забрати або замінити іншими і нічого не відбудеться, тому що вони не є затверджені. 80 мільйонів, це, по-перше, капля у морі, насправді, що має бути виділено. По-друге, там навіть не написано, на що, власне, це буде виділено.

Дмитро Сакалюк закликає депутатів, не затверджувати такий, на його думку, недбало підготовлений документ, а відкласти на довивчення та вдосконалення. Директор департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності облдержадміністрації Валерій Пшеюк розповідає, що садочки, лікарні, школи - це ті бюджетні заклади, доля яких, власне, і залежить від затвердження цієї програми. За його словами, програма себе таки виправдовує.

Валерій Пшеюк, директор департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності ОДА:

- Є у нас рахункова палата, яка перевіряла нас у 2014-му році. І та економія, яку передбачено було отримати, і яку ми отримали, вона підтвердилася до третього знаку після коми. 13 рік -  ми газоспоживали, бюджет місцевий - 14, 6 мільйонів, за минулий рік - 7, 4. У два рази зменшилося. І так далі. Вода зменшується, тепло зменшується.

Обласні обранці вирішили програму енергоефективності таки затвердити. Однак, разом з тим, врахувати побажання активістів. Та не обійшлося чергове засідання екологічної комісії Рівненської обласної ради і без розмов про бурштин. Нагадаємо, що мешканці Клесівщини просять депутатів надати погодження підприємству «Соснівський гранкарєр» на видобуток граніту. Оскільки, з цією фірмою у них вже склалися взаємовигідні партнерські стосунки.

Володимир Валявка, голова комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи:

- Відповідний лист був, тобто заперечень не було, з приводу цього. Єдине зауваження від депутата Васильєва, бо він виходець із цього села. То було спочатку заперечення, а потім погодження цього об’єкту.

Та деякі обласні депутати переконані, що на тих гектарах землі видобуватимуть не щебінь, а таки бурштин.

Володимир Ковальчук, депутат Рівненської обласної ради:

- Мене ніхто не переконає, що там немає запасів бурштину. Тому що я, так само, там їздив, спілкувався із місцевим населенням, і там є запаси бурштину. І ту інвестиційну угоду я називаю «фількіною грамотою».

Тому представлена інвестиційна угода, укладена між підприємством та головою Клесівської об’єднаної громади, не задовольнила місцевих депутатів.

Микола Драганчук, голова Рівненської обласної ради:

- Ми апаратом запросимо селищного голову, хай він прийде на президію із чіткими пропозиціями, як він бачить, чи дійсно громада потребує того, щоб кар’єр працював. І я думаю, що будемо рухатися далі.

В результаті, екологічна комісія рекомендувала обласним депутатам дати погодження на видобуток щебеню, але лише у разі, якщо голова Клесівської ОТГ приїде на президію, яка, нагадаємо, відбудеться вже 15 березня.

Схожі статті