+380673870816 +380673870816

Декан юридичного факультету МЕГУ пройшов тест на правду (ВІДЕО)

Правда чи брехня? Студентам МЕГУ розповіли про принцип роботи поліграфа. А саме, як за допомогою детектора брехні можна визначити правдивість сказанного людиною і наскільки такі дані є достовірними.  

Перевірка на чесніть. Декан юридичного факультету МЕГУ пройшов тест на правду. 

На даному прикладі фахівці показують студентам МЕГУ принцип роботи поліграфа, у народі - детектора брехні.  Загалом робота пристрою базується на зміні електричного опору шкіри, роботи серцево-судинної системи та психіки людини. 

Альона Трачук, керівник Рівненського представництва Всеукраїнської асоціації поліграфологів:

Поліграф - це спеціальний прилад, за допомогою якого знімаються, реєструються психофізичні параметри людини на стрес на певне запитання. Як вона на нього відреагує, прилад, де фіксує і потім, за допомогою спеціальної програми, іде ранжування інтерпретація даних результатів. І ми можемо зробити висновок про те, чи є в пам’яті інформація про вчинення будь-якої події або причетність до неї.

Спеціалісти зазначають, за методикою можна визначити від семидесяти п’яти відсотків достовірності інформації і вище. Однак, зважаючи на різні обставини людина може пройти і декілька тестів. Одним із важливих факторів, який впливає на результат, це самопочуття

Альона Трачук, керівник Рівненського представництва Всеукраїнської асоціації поліграфологів:

Завжди, коли я проводжу тести, питаю в людини, чи вона здорова психічно і фізично. Тому що якщо людина хворіє на респіраторні захворювання - це вливає на її режим дихання. Тому що коли людина обманює, вона робить форсовані вдохи, і вона робить так.

Також даний прилад є корисним помічником для служителів закону і не тільки.  

Андрій Матвійчук, декан юридичного факультету МЕГУ:

Поліграф зараз входить в наше життя. І якщо простежити зараз вимоги до кандидатів у різні правоохоронні органи в поліцію, в національне антикорупційне бюро, в інші інституції, то серед іншого обов’язково є проходження тестування на поліграфі або, як кажуть в народі, детекторі брехні, хоча це не правильно. І, зрештою, ми хотіли показати нашим студентам, що в принципі, в цьому немає нічого надзвичайного, це звичайна світова практика.

До відома, на сьогодні поліграф використовують більш ніж у 75 країнах світу, серед яких загальновизнаним лідером є США.

Схожі статті