+380673870816 +380673870816

В Острозькій академії відкрили виставку видатного художника Миколи Стороженка (ВІДЕО)

Геніальний і відданий поклику душі. У мистецькій галереї Острозької академії відкрили виставку видатного українського художника Миколи Стороженка «Мій Шевченко» до дня народження Великого Кобзаря. Роботи цієї експозиції  без обмежень передають світогляд і революційне чуття Шевченка.

Народний художник, лауреат Національної премії України ім. Шевченка Микола Стороженко став творцем унікальної шевченкіани, серії ілюстрацій до «Кобзаря». І хоч нині митця з нами вже немає, але його роботи живуть, і досі прославляють дивовижний талант. Твори Миколи Стороженка презентували в галереї Острозької академії до 203-ї річниці від Дня народження   Кобзаря. І це неабияка честь для вишу, розповідає ректор Ігор Пасічник.

Ігор Пасічник, ректор НаУ «Острозька академія»:

Микола Стороженко – це вінець роботи Стороженка. Це велика сповідь великої людини. Тут є два автори, два генія. Зрозуміло, наш геній Тарас Шевченко, інший геній – це Микола Стороженко. Бо стільки років, скільки віддав Стороженко «Шевченкіані», це 18 років, - 42 твори. Ця людина заслуговує, щоб потрапити в Книгу рекордів Гіннеса.

Роботи митця виконані в складній авторській техніці, не просто ілюструють твори Тараса Шевченка, а, передусім, є результатом творчого переосмислення художником поезії Кобзаря, української історії, власного життєвого досвіду. Роботи виконані у техніці енкаустики, у якій сполучною речовиною для фарб є віск. Неперевершені твори до академії привезли дружина художника Раїса Стороженко та його учні.

Раїса Стороженко, дружина Миколи Стороженка:

В мене завжди в думці якомога більше показати людям твори Стороженка. І не лише його «Шевченкіану», він прекрасний монументаліст, у нього є чудові мозаїки. Вони ще, як кажуть, людьми не знаний.

Нині, за словами дружини, минає 50 років з того моменту, як Микола Стороженко почав займатися вивченням творів Шевченка. Він створив такий «Кобзар», аналогів якому немає. Робота над художніми творами тривала близько 20 років. Це не просто ілюстрації, а  глибоке проникнення художника у світ героїв, українську ментальність. Також, Микола Стороженко хотів донести до нас справжній молодечий дух Кобзаря і розвінчати стереотип у сприйнятті Шевченка.

Раїса Стороженко, дружина Миколи Стороженка:

Постійна молода Україна і молодий Шевченко. Він пішов із життя у 47. І, чомусь, за радянських часів нам намагалися сказати, що це старий дід. Було боляче за нього. Він же був інший: молодий,енергійний, завзятий.

Поціновувачі творів кажуть, цей художник ще досі до кінця не відкритий і не пізнаний публікою. Його творчість потребує глибшого аналізу і вивчення сучасниками. Тож, в академії запрошують усіх охочих відвідали презентацію та переглянули фільм про життя і творчість Миколи Стороженка.

Схожі статті