+380673870816 +380673870816

Чи відчули краяни зміни на краще та чи є вони взагалі, на їх думку?

Не краще, але й не гірше. Стан медичної сфери в області за останні два роки не змінився, за даними результатів соціологічного дослідження. На думку респондентів, якість обслуговування в медичних державних закладах низька, довіра до лікарів також на такому рівні.

Чи відчули краяни зміни на краще та чи є вони взагалі, на їх думку? Це питання взялись вивчати соціологи групи «Рейтинг». Ще наприкінці грудня минулого року вони розпочали соціологічне дослідження щодо стану медичної сфери в області. Загалом опитали 800 респондентів.

Олексій Антипович, директор соціологічної групи «Рейтинг»:

Лише третина мешканців Рівненської області говорять, що вони, певною мірою, задоволені державними медичними послугами. Переважана більшість, це 60%, не задоволена. Більш задоволені є мешканці сіл, і не задоволені мешканці міст області.

Що ж до якості обслуговування та довіри лікарів показники майже однакові. На такі, м’яко кажучи, не досить сприятливі результати, начальник обласного управління охорони здоров’я відреагував спокійно і зазначив, недоліки будуть виправляти.

Юрій Осіпчук, начальник обласного управління охорони здоров’я:

- Всі показники будуть враховані у нашій роботі. Ми уже розробили певні кроки. Особливо, коли йде порівняння між селом і містом, бачимо різницю в роботі сімейної медицини села і міста.

Нагадаємо, що Рівненщина одна з 8 областей України, де реалізується проект Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». В межах якого передбачається, зокрема, й проведення щорічних соціологічних досліджень якості надання медичних послуг протягом його реалізації. А в цілому проект направлений на покращення лікування серцево-судинних захворювань, над чим, наразі, й активно працюють.

Сергій Рибачок, консультант з управління субпроектом Світового банку:

- Заплановано реконструкція та ремонт у 105 лікарських закладах, навчити близько півтори тисячі медичних працівників. Ми на третину норму виконали: закупити автомобілів для термінових хворих, і низка інших заходів.

В цілому, передбачається, що протягом реалізації проекту буде проведено 4 таких соціологічних досліджень. Окрім питань спрямованих на «серцево-судинну» тематику ці соціологічні дослідження дозволяють оцінити обізнаність мешканців області в питанні сімейної медицини, інституту сімейних лікарів, довіри до цього інституту.

Схожі статті