+380673870816 +380673870816

Представники НАБУ та ООН розповіли студентам МЕГУ про корупцію (ВІДЕО)

Результати, проблеми, очікування. Всі ці речі пов’язані із одвічним та таким болючим для нашого суспільства питанням, як корупція. Тому представники НАБУ та ООН в Україні вирішили роз’яснити студентам, яким чином в Україні організована боротьба із цією проблемою, та, зокрема, як їй можна запобігти. Зустріч відбулася у стінах Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука.

Майже 100 мільярдів гривень. Таку суму збитків державі завдали саме корупціонери. За рік детективам Національного антикорупційного бюро України вдалося повернути в казну 116 мільйонів гривень. Зокрема, наразі у бюро заходиться 260 кримінальних проваджень, 50 справ вже передано до суду. Однак, із притягненням правопорушників до відповідальності - складно.

Світлана Оліфіра, прес-секретар НАБУ:

Через різні причини і через те, що банально є брак суддів, і через те, що судді по-черзі ходять у відпустки або беруть лікарняні, є справи, які ще не розглядалися. Тобто, є ті справи, які ми передаємо до суду, і вони там знаходяться вже майже рік і досі не розпочато їхній розгляд.

Антикорупційні реформи в нашій країні впроваджуються третій рік. Експерт програми розвитку ООН  в Україні Іван Пресняков розповідає, результати однозначно є, однак суспільство і далі переконане, що корупційні схеми не припинили існувати, і традиційно за вирішення будь-якої справи потрібно викласти певну суму або ж надати послуги.

Іван Пресняков, експерт програми розвитку ООН в Україні:

- Величезна проблема - це довіра до тих змін, які впроваджуються. Якщо цієї довіри не буде, то ці зміни стануть на півшляху. Тому що видно, що нам потрібна підтримка з боку суспільства, з боку найактивнішої частини всіх тих реформ, які відбуваються зараз. І ми бачимо, що без цієї підтримки всі ці зміни можуть дуже швидко повернутися назад, і, власне, те, що ми всі прагнемо - боротьба з корупцією, очищення України - це все може без підтримки співгромадян не відбутися.

Тому, аби довіра зростала, ініціатори кампанії «Студенти про корупції» вирішили працювати саме із тими людьми, які у майбутньому стоятимуть на чолі будівництва нового суспільства. Зокрема, мова йде про студентів факультетів журналістики та юриспруденції.

Ольга Мітчук, декан факультету журналістики МЕГУ:

- Ця тема є на часі, як ніколи. Тому що Україна возноситься з отих от тенет чогось такого неприємного і нехорошого. І я думаю, що та зустріч, ті слова, ті навчання, які сьогодні донесуть представники НАБУ для нашого студентства - будуть для них надзвичайно потрібними для того, аби творити сучасну українську країну.

Студентка МЕГУ Наталія Музичук переконана, корупція нині панує всюди: навчальні заклади, лікарні, різноманітні державні служби. Гроші, послуги, обіцянки - ціна вирішення питання може бути різноманітною.  

Наталія Музичук, студентка МЕГУ:

- Корупція зараз присутня всюди, починаючи від влади, у всіх державних структурах, і, в тому числі, в університетах. Тому саме для студентів це дуже актуальна тема. І можливо, ми колись, як майбутнє, почнемо боротися із цією корупцією.

Ініціатори кампанії «Студенти проти корупції» планують відвідати близько 10 вищих навчальних закладів по всій Україні. Наступними містами після Рівного, куди поїдуть представники НАБУ та ООН будуть Вінниця та Львів.

Схожі статті