+380673870816 +380673870816

У Міністерстві охорони здоров'я відбулася нарада щодо забезпечення хронічно хворих пацієнтів необхідним знеболенням

У Міністерстві охорони здоров’я відбулася нарада щодо забезпечення хронічно хворих пацієнтів необхідним знеболенням, до якої долучилося понад 50 лікарів первинної ланки, зокрема сімейні лікарі та терапевти, а також начальники та заступники районних управлінь охорони здоров'я Києва. Про це повідомляє Урядовий портал органів виконавчої влади України.

За останні роки в Україні зробили певні кроки до побудови системи паліативної допомоги. Затвердили Постанову Кабінету Міністрів України від 13 травня 2013 року № 333, внесли зміни до наказів МОЗ відповідно до Постанови КМУ, розробили методичні рекомендації, які мали б допомогти лікарю оцінювати больовий синдром у важкохворого пацієнта та належно забезпечувати адекватне знеболення.

Скарги щодо порушення прав пацієнтів на доступ до знеболення надходять як від пацієнтів, так і від правозахисних організацій. Одну зі скарг озвучили під час наради від мешканки Солом’янського району Києва, чий родич протягом 4-х днів не мав змоги отримати адекватне знеболення у Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Києва.

Під час наради провели лекційні заняття щодо нормативно-правової бази з обігу наркотичних речовин й забезпечення знеболенням хронічно хворих пацієнтів. Консультант МФ «Відродження» Олена Коваль прокоментувала запитання від лікарів щодо забезпечення рецептурними ланками форми №3 (ф-3).

Головний позаштатний спеціаліст із паліативної допомоги Івано-Франківської області, завідувачка виїзним консультативним відділенням Центру паліативної допомоги Людмила Андріїшин, яка має понад 20 років клінічного досвіду супроводу важкохворих пацієнтів, проконсультувала лікарів, як правильно оцінювати та лікувати хронічний больовий синдром у дорослих та дітей.

МОЗ України надалі впроваджуватиме заходи щодо поліпшення доступу до знеболення хронічно хворих пацієнтів, зокрема з удосконалення нормативно-правових документів й методологічного супроводу лікарів, захисту прав важкохворих пацієнтів.

Схожі статті