+380673870816 +380673870816

Олексій Бучинський та Андрій Бортнік взяли участь у роботі Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради

Заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський та головний лікар комунального закладу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Андрій Бортнік взяли участь у засіданні «круглого столу» Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. Присутні на заході науковці, народні депутати, керівники профільних департаментів Міністерства охорони здоров’я та представники органів місцевого самоврядування дискутували на тему реформи екстреної медичної допомоги (ЕМД), наявні проблеми в галузі та шляхи їх вирішення. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Щорічно бригади швидкої медичної допомоги в Україні здійснюють близько 10 мільйонів виїздів, тому реформа ЕМД – один із пріоритетних напрямків діяльності Міністерства охорони здоров’я. Залучаючи досвід іноземних фахівців Уряд провадить ряд заходів для покращення надання допомоги пацієнтам на госпітальному та догоспітальному етапах. У планах до 2020 року – створення відділень невідкладної медичної допомоги на базі багатопрофільних лікарень, впровадження освітніх програм для працівників екстреної медицини, забезпечення спеціалізованим транспортом, впровадження нових спеціальностей: «Парамедик», «Інструктор з надання домедичної допомоги», «Екстрений медичний технік».

Реформа системи екстреної медицини – необхідна, але підходити до неї варто зважено та розробити власну, українську модель, вважає депутат Рівненської обласної ради та головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги Андрій Бортнік: «Робота парамедиків буде неефективною, доки не налагодить свою діяльність первинна ланка медицини. Нині медики «швидкої» відчувають на собі прогалини в її роботі. Адже з усіх викликів, які надходять в Центр ЕМД і МК, лише 10% стосуються ДТП і травм. Частка ж непрофільних - дуже велика. Щонайменше чверть із них мала б забрати на себе «первинка». Якщо в системі екстреної медицини залишаться тільки парамедики, хто обслуговуватиме таких хворих?»

За словами Андрія Бортніка, серед ключових питань, які треба вирішити перед впровадженням кардинальних змін - оснащеність та забезпечення санітарним транспортом, матеріальне забезпечення працівників, наявність відділень невідкладної медичної допомоги, розвинена гілка первинної медицини та покращення стану дорожнього покриття.

Схожі статті