+380673870816 +380673870816

Політична корупція та як їй протидіяти? (ВІДЕО)

Як протидіяти політичній корупції? Відповіді на ці запитання шукали сьогодні представники КВУ та місцевих партійних  осередків .  Говорили не лише про зловживання у політиці, а й про раціональне використання комунальної власності партіями та грошей з державного бюджету.

Політичні сили фінансують самі ж виборці. Нагадаємо, згідно нових доповнень до законодавства партії, які увійшли до парламенту тепер підтримуються за рахунок державного бюджету. У минулому році на фінансування партій було передбачено 391 мільйон гривень. Експерти кажуть, такі  ініціативи мали б зменшити залежність партій від великих донорів: олігархічного клану і дати поштовх молодим. Та не все так сталося, як планувалося. Політичні сили левову частину коштів витратили не на розвиток осередків, чи зміцнення комунікації з виборцями, а просто на рекламу, кажуть  експерти  КВУ.

Олексій Горецький, директор Рівненського КВУ:

- В нас на використання різної піар-діяльності  було використано політичними партіями 63 мільйони гривень. Є політичні партії , які левову частку  коштів спрямовували на телевізійну рекламу, радіо-рекламу, борди. Є політична партія, яка половину коштів, 15 мільйонів, профінансувала у власне видання.

Аби ці кошти використовувалися більш раціонально, потрібно вдосконалити закон про фінансування, кажуть представники  КВУ. Нині вже є законопроект, який регулює ці питання. Він  визначає, на що партії можуть витрачати бюджетні кошти, встановлює відповідальність за нецільове використання грошей і пропонує на законодавчому рівні визначити частку коштів, яку партії мають спрямувати на місця. Представники партійних осередків такі зміни в більшості підтримують і виступають проти зловживання коштами.

Василь Туз, голова обласної організації політичної партії «Громадянська позиція»:

- Я, в принципі, за державне фінансування. Бо приклад багатьох країн показує, що це реально хороша справа.  Але, чи зробила вона свою функцію, чи відірвала політичні партії від олігархів? В даному варіанті - вона полегшила олігархам . Бо кажуть, я витрачав кілька мільйонів, тепер держава за мене заплатила, я не витрачаю. А от настануть вибори, я ті мільйони все одно віллю, щоб вони потім прийшли.

Молоді політичні сили, звісно за ініціативу фінансування, що може дати поштовхом для розвитку. Єдине, що кошти дійсно треба використовувати доцільно і аж ніяк не на піар.

Зураб Кантарія, представник політичної партії "Сила Людей":

- Ми виступаємо за повне обмеження політичної реклами, особливо в передвиборчий період. Це не має бути на телебаченні, бо це «зомбі- ефект». Нехай кандидати йдуть і спілкуються з людьми до будинків, по квартирах. Бо виходить, в кого більше грошей, той забиває ефір за рік за два.

Також, під час зустрічі, учасники обговорили пропозиції  вдосконалення механізмів, які сприятимуть прозорому та чесному розподілу комунального майна між різними політичними партіями. Прозвучала пропозиція створити тимчасову комісію в Рівнераді, яка вивчатиме й регулювати це питання.  Таку ініціативу підтримали представники всіх політичних осередків.

Схожі статті