+380673870816 +380673870816

У православних розпочався Великий піст (ВІДЕО)

У православних, відсьогодні, розпочинається  Великий піст, який готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового. Триватиме він до 16 квітня. За цей час віряни можуть не лише очистити тіло, утримуючись від споживання продуктів тваринного походження, але й впорядкувати свій духовний світ під час молитви.

Відкрити серце і душу, спокутувати свої гріхи та очисти тіло. Такі завдання, за словами священнослужителів, ставить перед нами піст. Розпочинається він за сім тижнів до Пасхи. Загальна тривалість Великого посту разом зі Страстною седмицею - 48 днів. Піст, або говіння, це відмова не тільки від їжі тваринного походження, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це - час каяття, роздумів і молитви.

Василь Рудницький, керівник прес-служби Рівненської єпархії УПЦ КП:

- Найважливіше - це духовна складова посту, бо утримання від їжі - це голодування. А піст - це не просто дієта, це посилена молитва і покаяння за свої вчинки. Важливо є також примиритися із своїми ближніми. Бо якщо ми хочемо, щоб Господь прощав нам наші гріхи, то ми повинні, в першу чергу, прощати своїм кривдникам.

Саме під час Великого посту  у студентському храмі Рівненської духовної семінарії безперервно читатимуть невсипущий псалтир. Цілодобово, усі сорок днів семінаристи молитимуться. Священики кажуть, ця молитва буде направлена, в тому числі, і на мир в Україні.

- Поламав лук, знищив зброю. Спаси мене!

Загалом, головне під час посту - дбати про свою душу й уникати повсякденних спокус, переконані рівняни.

- Мені здається, що піст - це не головне в їжі. Головне - молитва і духовно збагачувати себе.

- Піст повинен в душі бути. Не лише в їжі. Є такі,  що їдять пісну їжу, а думки, знаєте які?

- Треба менше м’яса, жиру. І можна, кому важко постити, то може акцент робити на деякі дні і трохи молочного вживати. А, в основному, треба постити. Для здоров’я це потрібно. Взагалі корисно один день голодувати.

- Це треба не тільки не їсти щось певне, це ж очищення якесь. І це все не так просто. Ми виросли на тому, що на с не привчили, як то не прискорбно.

Постити чи ні - це індивідуальний вибір кожного, кажуть рівняни. Головне, якщо вирішили, то робіть це правильно, згідно всіх канонів і на совість.

Схожі статті