+380673870816 +380673870816

Рівняни власноруч робили ляльки-мотанки (ВІДЕО)

В обласній бібліотеці, минулої неділі, в день Колодія, рівняни виготовили ляльки-мотанки. Це особливий оберіг для дому, тим паче, якщо зроблений власноруч.

Оберіг власними руками. На свято Колодія рівняни мали змогу власноруч зробити ляльку-мотанку. Вона виготовляється виключно шляхом намотування, ні в якому разі не шиється, не проколюється голками чи шпильками.

Тетяна Кушнір, рівнянка:

- По народним традиціям, обов’язково, не можна ні шити, ні різати, а все це робиться із своїх матеріалів.Це треба всі натуральні матеріали, не штучні.

Людмила Шапірко, головний бібліотекар відділу інформації та документів виробничої тематики:

- Сама лялька-мотанка, яку ми сьогодні будемо робити, масляна, називається. Символізує вона, так як на це свято печуть млинці, тому у руках в неї також млинець і, особливо, у руках у неї має бути горщик із маслом.

З давніх часів у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості та берегинею роду. Наші пращури вірили, що лялька є посередником між живими та тими, хто ще народиться. Лялька мотанка не випадково не має обличчя, адже вона виникла не як іграшка, а як сакральна річ.

Людмила Шапірко, головний бібліотекар відділу інформації та документів виробничої тематики:

- Особливість ляльки-мотанки в тому, що якщо звичайну ляльку роблять як іграшку із очами, то в цій тільки сакральний Хрест роблять, бо очі можуть принести біду, не добрий настрій. Між іншим, їх потрібно робити із гарними думками, побажаннями.

Якщо вірити прикметам, зроблена власноруч лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати дарувала дочці, віддаючи її заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.

Схожі статті