+380673870816 +380673870816

У Національному університеті водного господарства представлені інноваційні винаходи (ВІДЕО)

Розумний будильник, виклик поліції за три секунди і дослідник планети Марс. Ці і не тільки інноваційні винаходи були представлені інжиніринговою школою із Дніпра у Національному університеті водного господарства та природокористування.

Всього три секунди - і поліція в курсі, що ваше життя у небезпеці. Це стало можливим завдяки унікальному мобільному додатку під назвою «Моя поліція». Автором такої інновації став Дмитро Подворчанський із Дніпра. Він розповідає, один натиск на смартфоні інформує правоохоронців про ваші особисті дані та місцезнаходження. Розробка вже випробувана і має позитивні результати. Зокрема, завдяки цьому мобільному додатку було попереджено три правопорушення у Дніпрі.

Дмитро Подворчанський, розробник інновації «Моя поліція»:

У нас в Україні діє тільки служба «102». Вони добре працюють, але коли на вас вже нападають, то у вас можливості повідомити немає. Ми зробили пуш-повідомлення, при яких поліція може сповістити громадян, у випадку якихось серйозних чи подій у місті, чи пропажа дитини, або серйозних транспортних колапсів, коли люди не зможуть проїхати через все місто. Все, що важливо і що знає поліція - ці всі повідомлення миттєво відправляється всім користувачам у цьому місті.

А Олексій Квасніков розробив будильник, який готує людину до пробудження, за допомогою спеціального освітлення та за півгодини до спрацювання основного сигналу. Окрім того, з’явилася унікальна можливість відчути іншу людину на відстані.

Олексій Квасніков, cтудент інжинірингової школи м. Дніпро:

Ось ця вся поверхність - це сенсор. Торкаючись його, ви можете передати повідомлення на інший кінець на такий же пристрій. Тобто, люди можуть відчути одне одного на певній відстані.

Як з’ясувалося, до польотів на Марс наші винахідники також підготувалися. 

Олексій Квасніков, студент інжинірингової школи м. Дніпро:

Його завдання - досліджувати поверхню Марса у майбутньому. А зараз – він повинен вміти брати проби грунту, збирати породу. І одна із найскладніших і основних задач для марсоходу - це навігація у просторі, у нього є комп’ютерний зір і він може орієнтуватися в пустині і в умовах, близьких до Марсу.

Всі ці речі, на перший погляд, просто нереальні, створені руками українських винахідників. А саме - учасниками інжинірингової школи «Noosphere». Її керівник Тетяна Булана розповідає, мета сьогоднішньої виставки не лише в тому, щоб похвалитися досягненнями школи, а залучити до винахідницької роботи чим побільше обдарованих людей. Показати їм, що будь-які задуми можуть стати реальністю. 

Тетяна Булана, керівник інжинірингової школи «Noosphere»:

Як ми знаємо, що сфера ІТ вона вже достатню має популярність. Інженерія знаходиться на стадії тільки росту. І цю ініціативу серед молоді, серед студентів, серед школярів старших класів потрібно підтримувати.

Ректор НУВГП Віктор Мошинський розповідає, вони намагаються постійно проводити подібні заходи. Оскільки, в університеті навчається багато талановитих у ІТ сфері людей і їх потрібно знайомити із тими людьми, які можуть допомогти у запуску цікавого проекту чи нового дослідження. 

Віктор Мошинський, ректор НУВГП:

Це розробки військового значення, соціального спрямування. Моя поліція і багато інших таких речей, і дуже цікаві, і перспективні, і, власне, розроблені, дякуючи такого роду подіям, які ми бачимо сьогодні, дякуючи залученню молодих, перспективних, цікавих, якими, власне, і є студенти нашого університету.

Схожі статті