+380673870816 +380673870816

Сан настоятеля храму допомагає перемогти на виборах, а посада сільського голови Зорі - збагатитися (ВІДЕО)

Як сан настоятеля храму допомагає перемогти на виборах, а посада сільського голови Зорі збагатитися.

Завдяки статусу священика він  легко здобув перемогу на виборах. Бо перетворив парафію на слухняний електорат. З настоятеля церкви він пересів у крісло сільського голови. І, хто б міг подумати, погорів на хабарі. Хотів винагороду за вирішення земельних питань. Історія затримання Михайла Олійника прогриміла на всю країну

Нині  чиновник-церковник на волі. За нього внесли заставу. Ми завітали в гості, аби дізнатися, як живе екс-посадовець. І вивідали досі невідомі схеми його збагачення. Півгодини їзди від Рівного. Невеличке село Старожуків. Тут жителів і півтисячі не набереться. Посередині населеного пункту, як годиться, височіє старовинна церква. Нині, це пам’ятка архітектури, а донедавна храм був плацдармом для політичної кар’єри його настоятеля.

Шлях до посади Михайло Олійник почав ще у 2015-му. Відтоді його двічі вибирали депутатом місцевої ради, потім чоловік  почав   виконувати обов’язки голови села.  Далі, аби позбутися статусу в.о., священик  активно готувався до виборів. У рідному Старожукові церковнику всі й так сліпо вірили.

Залишилося завойовувати симпатії жителів сусіднього оселища - Зорі. Діяти церковний вирішив так, як частенько роблять мирські можновладці – поспіхом ремонтуючи дороги та дахи. За кредитні кошти. Щоправда, після перемоги у виборах підряднику не заплатив.  Представники фірми за своїми грошима навіть на засідання сільради приходили, сума ж чимала - майже мільйон гривень.

Михайла Олійника на сесії не було, тоді його вже відсторонили від посади. А договорів про  ремонт у сільраді й досі знайти не можуть.

Фактично, роботи були виконанні, але на яких умовах, якщо договору немає, це було зроблено на якихось домовленостях особистих, Михайло Дяченко секретар Зорянської сільської ради.

Схоже, фірма, сама не здогадуючись, зробила недешевий подарунок майбутньому сільському голові. Хоч половину грошей на цей ремонт виявляється здали самі жителі Зорі. 

Це було у вересні ще до виборів. Я сама, особисто, здала кошти, в нас були відповідальні люди, які збирали ці кошти», - Зоряна Сокол депутат Зорянської сільської ради.

Зібрану готівку люди приносили особисто в руки тодішньому в.о. голови.

Ані фірма, ані самі жителі нині поняття не мають, яка доля грошей. Залишається лише здогадуватися. Саме на парковці, за декілька кроків від облдержадміністрації Михайла Олійника затримали працівники Служби безпеки України коли той отримував хабар. Гроші він вимагав за одну з найпопулярніших для чиновників послуг - сприяння у виділенні землі. Півмільйона гривень, стільки коштувала протекція голови сільради. 

Він вимагав від підприємця гроші за те, щоб надати перевагу у виділенні земельної ділянки розміром півтора гектара. Дана земельна ділянка це 10 ділянок по 15 соток, мали бути розділені між місцевою громадою та учасниками АТО», - Інна Іллючок   прес-секретар управління СБУ в Рівненській області.

Після гучного затримання, Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон порівняв пана Олійника з ледь не найбільшим грішником в світі.

Такі дії, особливо від людини, яка поставлена душпастирем, є неприйнятним і неприпустимим, і така людина уподібнюється Іуді Іскаріоту, -  Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон. 

Церква від хабарника миттю відхрестилася, мовляв, відколи він став очільником села перестав правити службу. Натомість жителі рідного Старожукова й досі не можуть повірити, що Михайло Олійник міг так вчинити.

Дуже хароша людина. Ми всі селом за ним плачемо, він дуже добра людина», - Ольга, жителька села Старожуків.

Зараз триває слідство. Та чиновник чекає вироку правоохоронців не в задушливих казематах. За нього внесли заставу - півмільйона. За словами Михайла Олійника, грошима добрі родичі допомогли. Та, вочевидь, за час головування, посадовець і сам міг таку суму нашкребти. Коли він керував, з сіл раптово почали зникати дорогі здорові дуби. Дерева спилювали без дозволу і вивозили. Загалом зникло понад 10 кубів деревини. Заробити на них можна щонайменше 100 тисяч гривень.

Я не знаю, де деревина ділася. Згідно розповіді тих людей, які зрізали, в них був заключений договір з сільською радою, з мокрою печаткою.  Тож,  лишилися одні пеньки, -  Валентин, житель села Зоря.

Тоді очільник села запевняв, до вирубки не причетний. У справі почали розбиратися правоохоронці. Тільки далі гучних заяв діло не пішло. Через певний час провадження тишком-нишком закрили.

Нині Михайло Олійник під домашнім арештом.  Де зараз можна знайти колишнього сільського голову запитуємо в Старожуківському  храмі. Там розвідають, він досі мешкає в будинку церковної громади, хоч нині служби править новий пастор.

При нашій появі церковний староста поспіхом набирає колишнього настоятеля. Певне, аби убезпечити пана Олійника від непрошених гостів. Попри прохання не турбувати, ми вирішили все-таки навідатися до церковно-політичного діяча. Та лиш клямку поцілували.

Якщо вину Михайла Олійника доведуть, то йому світить 12 років тюрми, за те, що вимагав хабар в особливо великому розмірі. Та в українських реаліях посадити корупціонера місія, майже, нездійсненна.

Схожі статті