+380673870816 +380673870816

Про зміни у законодавстві говорили у стінах МЕГУ (ВІДЕО)

Хто такі приватні виконавці та які у них обов’язки? Про зміни у законодавстві, які регулюють саме цей тип діяльності говорили у стінах МЕГУ, під час відкритої лекції семінару. Детально про специфіку та всі ази нововведення розповіла провідний фахівець, адвокат із багаторічним стажем Любов Крупнова. 

Державним виконавцям допомагатимуть приватні.  У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила декілька законів щодо регулювання цього питання. Їх головною новацією  є запровадження інституту приватних виконавців, який буде функціонувати поруч із державною виконавчою службою та виконувати функції з примусового виконання рішень суддів та інших органів. Власне про особливості та специфіку даного нововведення студентам та викладачам МЕГУ детальніше розповіла провідний фахівець у галузі юриспундеції та за сумісництвом викладач МЕГУ - Любов Крупнова.

Любов Крупнова, адвокат, к.ю.н., доцент, викладач МЕГУ:

- На сьогодні створюється структура при Міністерстві юстиції, де буде в кожному регіоні працювати приватна виконавча служба. І трохи розгрузять державну виконавчу службу, яка зараз має багато роботи, де на кожного судового виконавця приходиться по дві-три тисячі виробництва. Буде семінар присвячений тому, як описується майно боржників, хто бере на збереження майно, яке описується в боржників. Тобто теми, які будуть підніматися - вони актуальні, вони життєві, вони дадуть урок для кожного, як себе вести, коли є рішення суду, як себе захистити чи навпаки, як виконати рішення суду можна швидше.

Охочі стати приватними виконавцями повинні бути громадянами України, досягти 25-річного віку, мати вищу юридичну освіту, не нижче другого рівня та інші критерії.

Любов Крупнова, адвокат, к.ю.н., доцент, викладач МЕГУ:

Вони мають свої офіси,сейфи, мають свою печатку, рахунки і так далі. Приватним виконавцем може бути працівник, який працював, безпосередньо, в державній виконавчій службі, має досвід роботи і, безпосередньо, хто пройде конкурсну комісію при міністерстві юстиції.

Як зазначають представники державної виконавчої служби такі реформи підуть на користь, адже частину їх роботи, приватні виконавці зможуть взяти на себе.

Павло Якобчук, заступник начальника Рівненського міського відділу Державної виконавчої служби:

У даному випадку, для державних виконавців дійсно є позитив в тому, що певну частину роботи приватні виконавці візьмуть на себе. У нас у відділенні, наприклад, зараз працює близько 30 людей в державних виконавців і на виконання понад 20 тисяч виконавчих документів. Тому фізично, враховуючи, це об’єм державному виконавцю важко встигнути.

Натомість у МЕГУ, кажуть, уважно стежать за усіма змінами у законодавстві та детально розбираються у тонкощах нововведень. Адже викладачі ставлять перед собою мету не лише дати теоретичний багаж знань, а виховати спеціаліста, затребуваного сьогодні на ринку праці. Тому і тему приватних виконавців не могли обійти увагою, адже такі новації розширюють перед молодими фахівцями можливості працевлаштування.

Андрій Матвійчук, декан юридичного факультету МЕГУ:

- Нас чому зацікавила ця тематика? Тому що ми, зрештою, прагнемо, щоб всі наші працівники працювали по спеціальності і, в даному випадку, складається така можливість. Людина може бути самозайнятою, тобто, вона ліцензується в Міністсрстві юстиції, отримує відповідні документи і, зрештою, сама себе годує, працює на себе.

Подібні лекції-семінари викладачі МЕГУ обіцяють зробити регулярними. Крім викладацького складу та студентів ознайомитися зі змінами в законодавстві і не тільки -запрошують усіх охочих. Надалі співрозмовники будуть не менш цікавими.

Схожі статті