+380673870816 +380673870816

Кількість учасників АТО збільшується, а з ними і проблем, які і виникають у повсякденному житті військових (ВІДЕО)

Не більше, але й не менше. Щодня кількість учасників АТО збільшується, а з ними і проблем, які і виникають у повсякденному житті військових. Нагальні питання щодо працевлаштування та даху над головою, стають для захисників справжнім випробовуванням. Адже отримання, здавалось би, таких звичайних речей, учасникам АТО дається не легко. 

Кривава боротьба та ціна життя. Щодня військовослужбовці, боронячи свою державу, наражають на небезпеку власне життя. Проте після повернення додому гідну винагороду отримати їм не так і просто. Основні проблеми, із якими зіштовхуються учасники АТО - це житло, виділення земельних ділянок та працевлаштування.  

Ігор Батинчук, представник обласної ветеранської спілки учасників АТО Рівненщини:

Дуже багато підприємців не охоче беруть на роботу учасників АТО. Можливо, це пов’язано із тим, що для учасників АТО є певні пільги. У вирішенні проблем працевлаштування дуже важливо брати конкретну людину і від навчання робити супровід до того, коли вона отримає роботу. Також можливо змінити ставлення роботодавців, можливо, варто змінювати закони.

Для багатьох захисників України участь у бойових діях не минає безслідно. Крім поранень у них загострюються різні хронічні хвороби, набуті під час перебування в окопах на фронті. Допомогти у лікуванні військових могли б різні міські та обласні соціальні програми.  

Юрій Поліщук, військовий медик:

Наприклад, здійснюється остеосинтез. Туди потрібно купувати відповідні засоби, але державними прогарами він не передбачений. І починається збір коштів, ми їх шукаємо. Є й інші моменти, які не передбачені, але їх потребують хлопці: бійці, які не мають достатньої кількості документів - це надзвичайно велика проблема. 

Важливим моментом також є реєстр поранених, зазначають медики. Адже так вони зможуть слідкувати за кількістю військовослужбовців та тих, кому необхідна допомога. Наразі, у Рівненському госпіталі перебуває чимало військових, які проходять курс лікування та реабілітації. 

Андрій Бурачик, головний лікар Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни:

У нас пройшли курс лікування та реабілітації біля 2000 пацієнтів. По важкості були і легкі поранені, так до черпно-мозгових травм. І на сьогодні у нас на лікуванні знаходяться важкі пацієнти. В середньому, вдень у нас на лікуванні знаходяться 70-80 учасників АТО.

До відома: станом на 1 січня 2017 року в області проживає 4785 учасників АТО. Серед них понад 1000 осіб отримали поранення, 55 інваліди війни. Також в області 94 родини загиблих при проведенні АТО, троє військовослужбовців знаходяться в полоні сепаратистів.

Схожі статті