+380673870816 +380673870816

Смертельно-небезпечні дитячі ігри: у Рівному правоохоронці просять батьків бути уважнішими до дітей (ВІДЕО)

Смертельно-небезпечні ігри. У Рівному, як і по всій Україні, правоохоронці просять батьків бути уважнішими до своїх чад. Адже, в соціальних мережах набувають поширення спільноти, що підштовхують дітей до суїциду. Спочатку це виглядає як звичайна гра, чи квест із завданнями, та закінчитися така забавка може фатально.

Спочатку це виглядає як безневинна і азартна гра в соцмережах. Дитині, що зацікавилася, дають завдання, які треба виконати. Такий собі своєрідний квест може стати фатальним для підлітка. В Україні є два летальні випадки у Донецьку та Івано-Франківську, коли "гру" пройшли до кінця. На Рівненщині  ж  лише за минулий рік встановлено 6 фактів самогубств, але із інтернет-іграми це не пов’язано, кажуть у поліції. Та це не означає, що батькам слід бути менш уважними.

Олег Лепеха, начальник Поліського управління кіберполіції ДК НП України:

- Питання стоїть в тому, що це є така проблема, ризики нові. Ми хочемо спільними зусиллями, за участі громадськості, обговорити, якими шляхами ми можемо упередити, щоб жодна дитина в нашій області не стала членом такої групи. Але, якщо вже стала, то їм допомогти.

Що це за «суїцидальні групи» у поліції не перераховують, аби не викликати ще більшого інтересу у дітей. Та поки ми шукали схожі спільноти у соцмережах самостійно, в оновленнях помітили, що у страшну гру вступають підлітки, буквально, щохвилини. Психологи кажуть, найбільш схильні до таких експериментів діти віком від 10 до 16 років. Причини допитливості елементарні - це брак живого спілкування і бажання показати свою значимість.

Зоя Варійчук, начальник сектору психологічного забезпечення ГУНП в Рівненській області:

- Підлітки, в силу своїх психо-фізіологічних особливостей, замикаються. І ця замкненість веде до того, що їм цю нішу треба заповнити. І вони в соцмережах шукають собі подібних. Ці діти гуртуються між собою і те, що вони вирізають на руці - знімають онлайн, і онлайн передають у групу, щоб інші бачили. Це спосіб самоствердження. Показати, що це я, зверніть на мене увагу, подивіться на мене.

В цей період інформаційної атаки батькам радять бути максимально обачними, але ні в якому разі не давити на дитину допитами і жорстким контролем. Важливо відчувати психологічний стан свого чада, слідкувати за колом спілкування та інтересів. А ще, бажано, особисто бути зареєстрованим у соцмережах, аби бачити, яким інформаційним середовищем наповнене життя підлітка.

Олег Лепеха, начальник Поліського управління кіберполіції ДК НП України:

- Контролювати фото-, відео-файли. Якщо є випадки, що дитина фотографує тілесні пошкодження, то це вже має бути попередженням для батьків. Є функції в мережі Інтернет при роботі з браузером, де можна переглядати історію. Перебування в Інтернеті дитиною.

Знайти зловмисників, які штовхають дітей до самогубства - справа не з легких, кажуть у поліції. Але за це світить кримінальна відповідальність.

Ірина Чорна, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Рівненській області:

- Відповідальність за це за ст.120 - доведення дитини до самогубства . Міра покарння - позбавлення волі на строк до 10 років. Хотіли б просити батьків, щоб вони зверталися, щоб в подальшому цих організаторів можна було ідентифікувати і притягнути до відповідальності.

Напоготові  нині  педагоги та психологи у навчальних закладах. Батьків і дітей, у разі виникнення складних життєвих обставин, також просять дзвонити на національну дитячу  «гарячу лінію» 772, або 0800500225. Дзвінки безкоштовні та можуть бути анонімними. 

Схожі статті