+380673870816 +380673870816

У Рівному кримчанка презентувала філософську книгу «Свій час» (ВІДЕО)

Відверто про час і людьське ставлення до нього. У Рівному кримчанка Яна Дубинянська презентувала в дечому утопічну та філософську книгу під таємничою назвою «Свій час». У книзі зустрічаються замасковані згадки про Крим, Донбас та Львів, і постаті деяких відомих письменників.

Час став підвладним людині. Така унікальна можливість, а саме самостійно та правильно оперувати своїм часом, випала головним героям книги «Свій час». Автором видання є кримчанка Яна Дубинянська. Вона розповідає, книга складається з двох частин: фантастичної та реалістичної. Однак, їх об’єднує одне: можливість переглянути власні стосунки із головним виміром людського життя - часом.

Яна Дубинянська, письменниця:

- Кожен з нас теж має свій час і має свої стосунки з часом. Іноді складні, іноді продуктивні. Хтось може пришвидшити свій час, хтось його сповільнити, хтось може зовсім його зупинити, в когось він тече крізь пальці, хтось визнає перевагу часу над собою, а хтось намагається ним керувати. Тобто, все це взаємоповзяно.

Рівнянин Марк Оплачко розповідає, книгу почав читати. Захопила. До кульмінаційного моменту ще не дійшов. Однак, цей роман вважає дуже актуальним для сучасного суспільства, особливо, щодо ритму його життя.

Марк Оплачко, модератор зустрічі, читач:

- Те, як люди зараз живуть, те, як вони витрачають свій час, можна так сказати, транжирять. І те, як там люди бережно витрачають свій час у майбутньому, бо вони розуміють, що їхній час життя дуже обмежений і вони хочуть пожити подовше, вони можуть поробити всю роботу, зупинивши час. Вони довго думають, чи витарчати мені на це свій час, свої п’ять хвилин життя, чи ні. Це дуже круто.

Над романом письменниця працювала майже два роки. Рукопис був завершений восени 2013 року. Втім, Революція Гідності, потім анексія Криму зробила неможливим видання цієї книги. Однак, вже восени минулого року книга «Свій час» кримчанки Яни Дубинянської таки побачила світ.

Яна Дубинянська, письменниця:

- Там довоєнний наш світ. Там герої летять до сонячного півострова, схожого на Крим. Герої подорожують шахтарським краєм, схожим на Донбас. Тобто ці больові точки вони були намацані абсолютно інтуїтивно, коли це писалося, то все було зовсім інакше і ніхто не міг навіть уявити, що щоь буде. Але якесь інтуїтивне відчуття, що часи ось-ось зламаються - воно присутнє.

Книга видана двома мовами - українською та російською. 2 тисячі накладу в Україні, стільки ж у Росії. Зараз письменниця подорожує містами нашої країни із презентацією своєї книжки. А повсякчас авторка проживає у Києві, через події на Сході України, зокрема у Криму, вона змушена була виїхати із рідного краю.

Схожі статті