+380673870816 +380673870816

У Рівному школярі-винахідники демонстрували свої напрацювання (ВІДЕО)

Юні, але з дорослими амбіціями. У Рівному школярі-винахідники демонстрували свої напрацювання. Здебільшого, винаходи орієнтовані на вирішення проблем сучасності. Зокрема, представили куленепробивну амуніцію та медичні прилади для швидкої реабілітації демобілізованих.

Куленепробивна каска та бронежилет. Це стало можливим завдяки оснащенню військових засобів захисту правильними пірамідками. На цим винаходом 14-річний Назар Дзюбак невтомно працював впродовж двох місяців. Втім, результат, каже, цього вартий.

Назар Дзюбак, вихованець Рівненського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді:

- Це є бронежилет з рельєфною поверхнею. За допомогою правильних пірамід, які збільшують клас захисту бронежилету, і відсутнє пряме попадання кулі. Отож, це призведе до збереження людського життя.

Розробники розповідають, вартість виготовлення такої вдосконаленої пірамідками каскта жилету - така ж як і звичайної. Це приблизно 6 тисяч гривень. Втім, чомусь замінювати старі каски та жилети на модернізовані на рівні держави не поспішають.

Віктор Бернацький, заслужений винахідник України:

- Писали ми лист у Міністерство оборони, прикладали свої патенти, писали лист у Укрборонпром. Всюди нам дякують, що ми патріоти і на цьому все. А реального втілення немає. Невідомо чому. Остання відповідь прийшла від оборонпрому: цим займаються приватні фірми, шукайте. Ні адрес, нічого.

А от 16-річний Микола Гладовський з Дубно винайшов медичний пристрій, який при травмах нижніх кінцівок допомагає краще ставати на цю ногу, при цьому не завдаючи собі болю. Хлопець переконаний, сучасні аналоги у цьому плані поступаються його новинці.  

Микола Гладовський, вихованець станції юних техніків м.Дубно:

Проблема теперішніх пристроїв скелетного витягування у тому, що коли людина рухається, то гиря не може плавно підніматися і трос смикається, тим самим надаючи більшу шкоду, наприклад, перелому кісток гомілки. А даний прилад допомагає плавно піднімати трос і тим самим плавно опускати пошкоджену ногу.

Собівартість такого приладу складає близько п’яти тисяч гривень. Іноземні аналоги коштують значно дорожче. Втім, для того, аби  ці медичні апарати стали доступнішими, потрібно зовсім небагато, зазначає  керівник творчого об`єднання «Юний винахідник» Дубенської міської станції Ярослав Павлик.

Ярослав Павлик, керівник творчого об`єднання «Юний винахідник» Дубенської міської станції:

- Це треба невеличку майстерню і трішки фінансової допомоги. І це у межах будь-якої майстерні можна зробити за досить короткий час. Вони не потребують великих фінансових чи матеріальних витрат.

Представлені винаходи хлопці повезуть на конкурс у столицю. Якщо вони займуть призові місця, то є імовірність, що їхні напрацювання таки втіляться у життя.

 

Схожі статті