+380673870816 +380673870816

Рівень народжувальності на Рівненщині може зрости (ВІДЕО)

В обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі  планують відкрити відділення ембріології , де фахівці впроваджуватимуть репродуктивні технології, тобто, штучне запліднення.  Наразі у відділенні тривають підготовчі роботи до відкриття, але нашим журналістам  показали як працюватимуть медики на новому обладнанні.

На цьому мікроскопі вже незабаром можна буде побачити усі таїнства того, як зароджується життя. Так, у діагностичному центрі на повну готуються до відкриття нового відділення ембріології.

Тамара Розумнюк, лікар- лаборант, генетик:

- Можливості цього мікроскопу - ввести сперматозоїд прямо в яйцеклітину. Тут і оптика і мікроманіпулятори дозволяють ці процеси.

В ембріологічній лабораторії , кажуть медики, панує особлива атмосфера.  Тут не просто удвічі більше слідкують за стерильністю та  температурою, тут кожна секунда на вагу золота.

Тамара Розумнюк, лікар- лаборант, генетик:

- Це повітря. Воно очищається, все відбувається в таких умовах, щоб нічого не проникло. Є спеціальний посуд для лабораторних досліджень. Тут відбирається яйцеклітина. Тут вони запліднюються і переносяться в ці інкубатори. Тут температура і рівень PH - все дозволяє рости цим ембріонам. Тут святая -святих. Тут має бути все ідеально.

В діагностичному центрі вже давно  працюють над створенням відділення із репродуктивними технологіями.  Коли лабораторія запрацює - жителі області отримають  нові можливості на місцях, каже головний лікар закладу. Також, варто відмітити, що така процедура, на відміну від приватних клінік, тут обійдеться в рази дешевше, а для деяких пар лікування та діагностика будуть безкоштовними.     

Роман Шустик, головний лікар Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру:

- За рахунок того, що обласна рада, адміністрація і управління знайшли можливість створити це, фінансовий тягар сімейних пар для жителів області буде мінімальний  або ж взагалі, відсутній. Зараз розробляється програма репродуктивного здоров’я області, будуть передбачатися кошти на виділення, на розхідні матеріали для тих пар, які це потребують.

Загалом, в Україні майже кожна 5 подружня пара страждає від безпліддя. Ця тенденція кожного року лише зростає. Наприклад, рівень чоловічого безпліддя із 10 % тепер виріс до 50 %. Тому, в діагностичному центрі наголошують, що парам потрібно, в першу чергу, знати про свої репродуктивні можливості і не відкладати діагностику у довгий ящик.

Ніна Решота, лікар акушер-гінеколог, спеціаліст з ультразвукової діагностики:

Ми проводимо всі дослідження, які стосуються фактору непліддя. У нас є спеціалісти, від терапевта до ембріолога. І проводимо дослідження еякуляту, тобто спермо граму. І це питання мене дуже сильно хвилює, бо до мене приходять жінки, які вже пройшли 2-3 операції, всі обстеження, а чоловік не обстежився. Це питання обох партнерів і треба до цього ставитися серйозніше.

То ж поки пацієнти можуть приходити на діагностику та консультації.  Офіційне ж відкриття відділення ембріології заплановане у другій половині лютого.

Схожі статті