+380673870816 +380673870816

В обласному музеї вшанували пам’ять жертв Голокосту на Рівненщині

Аби вшанувати пам’ять євреїв Рівненщини, сьогодні до обласного краєзнавчого музею прийшли науковці, члени єврейських громад і благодійних організацій, а також дослідники тих трагічних подій. Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Валентина Данілічева, старший науковий працівник відділу новітньої історії музею представила підготовлену спеціально до заходу виставку. За її словами, у 1941-1942 роках у Рівненській області було вбито понад 107 тисяч євреїв.

Про те,як євреї Рівненщини зберігають пам’ять про невинно загиблих, говорили раввин Шнеор Шнеєрсон і голова єврейської благодійної організації «Хесед Ошер» Геннадій Фраєрман.

-В Україні офіційно почали відзначати Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту з 2012 року. За результатами досліджень в нашій області вже виявлено 90 місць, де вбивали євреїв, - повідомив кандидат історичних наук РДГУ Роман Михальчук.

У Рівному, місті, в якому до війни з 40 тис. населення 70% відсотків складали євреї, було знищено 17, 5 тисяч городян євреїв. Масові розстріли відбувались, за різними даними, 6-9 листопада 1941 року в урочищі Сосонки на східній околиці міста. 5000 рівнян були зігнані в гетто (район сучасної вул. Дорошенка), яке виділили для примусового утримання осіб єврейської національності з метою їх ізоляції та подальшого знищення. В липні 1942 року їх вивезли залізницею під Костопіль і у лісі розстріляли. В цілому загинуло 22,5 тисяч рівненських євреїв. Врятуватись вдалось лише окремим свідкам тих жахливих подій. Декому пощастило вижити завдяки прихистку в українських родинах, члени яких стали праведниками народів світу. 

Схожі статті