+380673870816 +380673870816

У Рівному для дітей із вадами зору друкують алфавіт шрифтом Брайля на 3D-принтері (ВІДЕО)

І роблять це на сучасному 3D-принтері, який, нагадаємо, знаходиться у Рівненській обласній бібліотеці. Готові тактильні книги ініціатори розповсюдять по усіх навчальних закладах, де є дітки із вадами зору. Це дасть їм можливість навчатися разом із звичайними зрячими дітками.

Вікторія Мельник - мама дівчат-близняток. Одна з них, Соломійка, народилася незрячою. Втім, мама дівчинки переконана, її донечка повинна і може навчатися у звичайній школі, а не в інтернаті. Для цього вони вже вивчають алфавіт. А у своїх щоденних студіях користуються абеткою Брайля, виготовленою на 3D-принтері.

Вікторія Мельник, мама незрячої дівчинки:

- Ми вже випробували і це дуже ефективно. Тому що дитина у п’ятирічному віці знає порядком вже 10 букв по Брайлю. Вона знає цифри. Звичайно, вона може щось спутати. Адже і для мене, маючи гарний зір і не будучи дитиною, я підглядую, щоб якусь букву з нею згадати. Тому, це все дуже ефективно. І дуже важлива робота окремих людей.

Нагадаємо, що 3D-принтер у Рівненській обласній бібліотеці з’явився ще навесні минулого року і тоді, розповідає керівник громадської організації інвалідів з вадами зору Петро Поліщук, виникла ідея виготовити тактильні книги для дітей із вадами зору. Оскільки, каже, держава такої спеціалізованої літератури випускає мало, та й то не щороку.

Петро Поліщук, керівник ВГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії»:

- Дійсно, воно треба, бо на даний момент держава взяла курс на інклюзивну освіту, але, на жаль, держава для цього мало що і робить, і займаються цим безпосередньо громадські організації, що таке друкують, книжки друкують по Брайлю і, дійсно, воно потрібно у садочках, на початковій школі – це, що зараз ми роздрукували. Ми старалися його зробити універсального дизайну, щоб могли дітки вчитися і зрячі і незрячі.

Кубики, фонетичні таблички, звичайний український алфавіт і абетка Брайля, об’ємні розвиваючі картинки із зображеннями тварин. Моделюванням всього цього займався консультант по 3D-друку Михайло Грушевський. Розповідає, над одним комплектом роботи тривають 3-4 дні.

Михайло Грушевський, консультант по 3D-друку:

- Ми спочатку виявляємо сам актуальний виріб, обговорюємо всі можливі нюанси, які відомі на стадії моделювання. Я здійснюю моделювання і роблю першодрук. Це є чорновик, який проходить апробацію у спеціалізованих навчальних закладах і так декілька циклів, аж до того часу , поки ми не отримаємо виріб, який допоможе діткам якісно опанувати абетку.

Петро Поліщук розповідає, вони хочуть виготовити по два комплекти  на кожний навчальний заклад, де є діти із вадами зору. Додає, матеріал для цього є. Частину бібліотека отримала за рахунок американського гранту. Окрім того, до благородної справи долучились і інші небайдужі підприємства.

До слова, 1 кілограм витратного матеріалу для 3D-принтеру коштує 700 гривень. У бібліотеці наразі є 16 кілограм цього спеціального пластику.

Схожі статті