+380673870816 +380673870816

Майже двісті тисяч держслужбовців прозвітують про свої статки (ВІДЕО)

Тотальне електронне декларування. Незабаром майже двісті тисяч держслужбовців  прозвітують про свої статки. Зробити це вони мають із 1 січня до 1 квітня 2017 року.

Гряде друга хвиля декларування. Перший заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук пригадує, на заповнення електронної декларації витратив близько двох днів. Виникали певні технічні труднощі, втім, запевняє, у цьому немає нічого складного, звісно, якщо нічого приховувати.

Олександр Корнійчук, перший заступник голови Рівненської обласної ради:

- Коли я вже телефонував на гарячу лінію, то чув як казали:  «хтось буде говорити з цим із Рівного, бо він знову не може заповнити». Вони обіцяли мені, що впродовж трьох днів владнають ту проблему, про неможливість заповнення номеру свідоцтва народження дитини, або ж по квадратурі, або ж по площі, чи ділянки, чи квартири, не можна було заповнити номер.

Нагадаємо, що у першому етапі е-декларування про свої статки прозвітувало майже 50 тисяч українських високопосадовців. Декларували все, що завгодно: мільйони, телефони і навіть мощі святих. Наразі, гряде друга хвиля: вивертати власні кишені будуть усі без винятку держслужбовці, керівники вищих навчальних закладів, правоохоронці. А це майже двісті тисяч імовірних декларантів.

Віктор Нагорний, головний спеціаліст з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Рівненській області:

- Якщо декларант отримав дохід у грошовій формі або еквівалентний подарунок, яке на 1 січня складає 50 мінімальних прожиткових мінімумів, для працездатних осіб  це становить 80 тисяч гривень, то декларант має впродовж десятиденного строку проінформувати в електронній формі Національне агентство запобігання корупції.

Цікаво, що ще під час першого етапу е-декларування високопосадовці охоче звітували про свої мільйонні грошові заощадження. Як виявилося, вони сподівалися, що таким чином їх легалізують, зазначає виконавчий директор громадської організації «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг. 

Юрій Дюг, виконавчий директор ГО «Антикорупційний моніторинг»:

- Ну, задекларував 2 мільйони, і лежить він під матрацом, хай лежить. Тільки ти робиш покупку на рівні двохсот тисяч, тобто купляєш машину чи ще щось, уже можна слідчим органам цікавитися, де ти отримав ті кошти і відповідь, що я їх задекларував і вони лежали у мене під матрацом - не пройде.

Журналіст-розслідувач Дмитро Бондар каже, впровадження е-декларування значно спростило нелегку роботу засобів масової інформації. Відтепер відомості про матеріальний стан того чи іншого чиновника стали доступними та відкритими.

Дмитро Бондар, журналіст:

- Дуже високі штрафи - це від 17 до 51 тисячі гривень, залежно від того, на яку суму збрехав чиновник і, крім того, передбачена кримінальна відповідальність, у вигляді обмеження волі до двох років. Окрім того, зявилася у нас така стаття, як незаконне збагачення.

В результаті  першого етапу через не заповнення електронної декларації сімом народним депутатам світить адміністративна відповідальність. Втім, нікого з них ще не притягнули до неї.

Схожі статті