+380673870816 +380673870816

Майже півтисячі українців постраждали від торгівлі людьми за 6 місяців минулого року (ВІДЕО)

Експерти кажуть, це лише офіційні дані, справжня статистика може бути в рази більшою. Привернути увагу до цих проблем сьогодні намагалися представники Міжнародної організації з міграції в Україні та Міністерства соціальної політики. У центрі Рівного вони презентували тематичну інсталяцію «Грані», яка містить інформацію про трудове та сексуальне рабство.

За півроку в Україні офіційно виявили півтисячі осіб, які постраждали від трудової та сексуальної експлуатації у 13 країнах світу, в тому числі і в нашій державі.  Із попередніми роками цей показник зріс більше, ніж на половину.

Ірина Мидловець, спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні:

- Лише у 2016 році було виявлено та надано допомогу 1151 українцю. 40 % - жінки, 60 % - чоловіки. Зараз зростає тенденція до трудової експлуатації . Тяжка економічна криза, всередині військовий конфлікт - це додаткові фактори ризику, вони підвищують вразливість потрапляння українців до такої ситуації.

Серед лідерів країн, які використовують таким чином українців є Російська Федерація, на другому місці держави Європейського Союзу, зокрема Польща.  Середня тривалість експлуатації становить від 3 до 6 місяців, після чого постраждалих осіб відпускають, чи вони самі втікають. Привернути увагу до таких ризиків намагаються Міжнародна організація з міграції в Україні та Міністерство соціальної політики.  Рівне - третє місто, де презентують тематичну інсталяцію із важливою для кожного інформацією.

Ірина Мидловець, спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні:

- Цією інсталяцією ми хочемо познайомити людей, як убезпечити себе від потрапляння в таку ситуацію, як мігрувати безпечно, що знати, коли збираєшся в подорож, розповісти реальні історії людей, а також поділитися контактами, які можуть бути корисними.

Що ж стосується Рівненщини, тут за останні роки шестеро чоловік здобули статус особи, що постраждала від торгівлі людьми.  В області  ними тепер  опікуються як департамент соціального захисту, так громадські організації.

Лариса Гунько, голова  ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»:

- Можливо, ця інформація не так афішується на Рівненщині. Але, я хочу сказати, що випадки торгівлі людьми, трудової, сексуальної експлуатації, торгівлі дітьми, зокрема, примушування дітей до жебракування. Ці випадки для Рівного не якісь далекі. Нашій організації доводиться працювати з такими клієнтами.

У поліції ж  кажуть, в минулому році виявили два факти експлуатації, на початку  2017-го вже задокументували один.  Правоохоронці просять рівнян, які  знають про такі випадки, не замовчувати їх, а відразу звертатися до них.

Експерти кажуть, зазвичай люди впевнені, що трудове і сексуальне рабство - це явище, яке  їх не торкнеться. Але бути попередженим і проінформованим, значить бути озброєним. Тож усіх рівнян запрошують на майдан Незалежності ознайомитися з інсталяцією. Тут вона перебуватиме до 8 лютого а потім помандрує до інших міст України.

Схожі статті