+380673870816 +380673870816

Незвідана Волинь: на Рівненщині впродовж багатьох століть проживали мусульмани (ВІДЕО)

Незвідана Волинь. На Рівненщині впродовж багатьох століть проживали мусульмани. Про це свідчать рукописи арабських мандрівників та географів. Ці факти і лягли в основу історичного нарису «Велика Волинь і мусульманський Схід». Автором якого  став 30-річний сходознавець та перекладач Михайло Якубович.

Революційне відкриття. Так, вчений-сходознавець Михайло Якубович переконаний, що Україну та мусульманський Схід поєднують непрості зв’язки. Аби це довести він впродовж кількох років невтомно вивчав праці арабських авторів. Та зрештою з’ясував, що згадки про нашу велику Волинь зустрічаються раніше, навіть  часів  Київської Русі. Саме на цих фактах і базується перша частина революційної книги Михайла Якубовича під назвою «Велика Волинь і мусульманський Схід».

Михайло Якубович, автор, вчений-сходознавець, перекладач:

- Араби у середньовіччі добре вже знали Пересопницю і Волинь, по-перше. По-друге, вони вбачали у Волині територію, колись самостійну, навіть у якійсь мірі автономну, якесь плем’я волинян і говориться про якихось волинян, які нібито були одними із найпотужніших словянських племен.

Другу частину видання автор присвятив історії волинських татар. Зокрема, згадки про них у арабських першоджерелах свідчать про те, що на території Волині мусульмани жили щонайменше півстоліття.

Михайло Якубович, автор, вчений-сходознавець, перекладач:

- Ці мусульмани, які проживали тут, вони використовували українську мову. Тривалий час, робили переклади з арабської, турецької українською. І мали свою традицію писемності. Зокрема, у Острозі зберігається єдиний відомий в Україні примірник Корану переписаний західними татарами у 1804 році.

Начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко розповідає, що книгу було видано у кількості 100 примірників. Він сподівається, що це видання зацікавить не лише українських книговидавців, а й зарубіжних. Що без сумніву вплине на розвиток туризму не лише області, а й міста.

Тарас Максименко, начальник управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому:

- Ми говоримо про державне утворення на території великої Волині у 6-9 столітті, коли ще Київської Русі не було. І ми говоримо про те, що тексти, які це підтверджують, сьогодні побачать світ.

Цікаво, що Михайло Якубович, під час підготовки книги до друку, користувався рукописами арабських географів та мандрівників, а не текстами російських та польських перекладачів. Останні, на думку науковця, не зовсім об’єктивні.

Схожі статті