+380673870816 +380673870816

До 75-річчя трагедії: на Третій рейх працювало понад 28 тисяч «остарбайтерів» з Рівненщини

Цьогоріч минає 75 років від початку примусового вивезення населення України в Німеччину. День пам’яті відзначають 18 січня. Саме цього дня у 1942 році до Кельна вирушив перший ешелон із «остарбайтерами». Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

З Рівненщини на роботи до Третього рейху за приблизними підрахунками було вивезено більше 28 тисяч жителів. А загалом за оцінками дослідників на примусових роботах у Німеччині працювало до 2,4 мільйонів українців. Вивезення людей перетворилося на справжнє полювання.

Тих, котрі відмовлялися їхати, чекало суворе покарання. В селі Яринівка Березнівського району за супротив окупантам було розстріляно 375 мирних жителів.

Умови праці були тяжкими. Працю українських робітників за кордоном застосовували у видобувній та обробній промисловості, транспорті й будівництві, сільському та домашньому господарстві. Серед остарбайтерів спостерігався великий відсоток смертності від інфекційних хвороб та виснаження.

Але багато із вивезених на німецьку каторгу людей так і залишилися лежати у чужій землі. А деякі, побоюючись репресій з боку радянської влади, не захотіли повертатися на батьківщину.

У 1990-х роках уряд Німеччини виділив матеріальну компенсацію колишнім «остарбайтерам». На той час в Рівненській області було до 10 000 живих «остарбайтерів», які отримали гроші.

Схожі статті