+380673870816 +380673870816

Журналісти Рівненщини зустрілися з новим головою НСЖУ

До Рівного завітав голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, аби зустрітися із головними редакторами районних засобів масової інформації та головами райдержадміністрацій. 

Цьогоріч спілка журналістів України запланувала безліч заходів спрямованих на захист прав журналістів та свободи слова. Нині тут працюють над створенням кадрового агентства, яке займатиметься організацією практики студентів-журналістів. Адже в нашій країни практично немає обміну між кафедрами університетів. Друга ж, не менш важлива функція агентства – це працевлаштування і підвищення кваліфікації акул пера. Також спілка вже провела перемовини з Укрпоштою, в результаті яких повернення передплатних коштів за друковані видання вертатимуться редакції щомісяця, а не однією сумою як це було раніше.

Відбулася також інвентаризація всіх законопроектів в галузі медіа сфери, які раніше були подані до Верховної Ради та Кабінету Міністрів. В результаті цього буде достеменно відомо, що вже вирішено, а що зависло у повітрі. Окрім того, вже у жовтні журналістам стане безпечніше працювати, адже саме тоді на базі НСЖУ планують розгорнути потужну юридичну службу.

Олег Наливайко, голова Національної спілки журналістів України:

- Будь-який редактор, будь-який журналіст зможе звернутися в режимі он-лайн, дозвону, де буде розгорнута робота юристів на безкоштовній основі. Ми могли надавати підтримку і виїздити на судові процеси, таку підтримку НСЖУ надасть.

Окрім усіх озвучених інновацій, під час засідання оголосили і моменти непорозуміння, які виникають між органами влади та ЗМІ. Так, за документами статті 5 Закону України "Про порядок висвітлення дій органів державної влади і місцевого самоврядування місцевими комунальними ЗМІ" першими повинні бути передбачені кошти на висвітлення їх діяльності.

Володимир Дрозюк, головний редактор Здолбунівської районної газети "Нове життя", заслужений журналіст України:

- Практично буває так, що і договорів не укладає влада із ЗМІ, але якщо і укладає, то ми висвітлюємо на набагато більші суми, аніж виділяється. Це вже пов’язане з тим, що є великий дефіцит місцевих бюджетів, але тим не менш, редакціям від цього не легше. 

Натомість заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов стверджує, що єдина можлива і правильна система - це укладання угод про висвітлення. А у тих районах, де їх не підписують, ситуація має змінитися і кошти за такі послуги мають виплачуватися.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Угоди мають бути і угоди в тих рамках, в яких вони укладаються мають фінансуватися.  

Також Олексій Губанов озвучив повідомлення щодо виборчого процесу, який вже де-факто розпочався, адже зараз деякі ЗМІ працюють над просуванням певних політичних сил. В свою чергу Європейський Союз наголосив, що рівень демократії та гласності в Україні буде оцінюватися за тим, як пройдуть вибори. А цю картину, насамперед і формуватимуть ЗМІ.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Ці вибори, як і всі попередні, мають пройти абсолютно прозоро, демократичного і без жодного тиску. Засоби масової інформації, які будуть порушувати правила, розраховувати на підтримку чи певні поблажки точно не зможуть, маю на увазі, що ми будемо досить ретельно слідкувати за ходом виборчого процесу, за висвітленням виборчої кампанії в усіх ЗМІ.

Прозвучало під час засідання і питання щодо фінансування матеріалів про інші державні органи, до прикладу, про правоохоронні. Президент асоціації медіа-юристів Тетяна Кутюжинська розповіла, що таке питання чує не вперше. Ще у 2010 році воно звучало на пленумі НСЖУ. Тоді Прем’єр-міністр Азаров дав доручення, щоб з 2011 року усі органи державної влади у своїх кошторисах закладали кошти на висвітлення їх діяльності. Втім і нині це доручення не виконано.

Тетяна Кутюжинська, секретар Національної спілки журналістів України:

- Безумовно, те, що стосується інформації від органів державної влади, ми можемо розділити на дві категорії - це обов’язкова: публікації про тендери, вакансії, за які вони мусять платити обов’язково та інформація, яка є дійсно суспільно важливою, наприклад, інформація пенсійного фонду про перерахування пенсій, адже це потрібно нашим читачам. Але про вакансії пенсійного фонду, вибачте, вони мусять платити кошти. 

Подібні конференції, за словами її учасників, неймовірно необхідні. На 13 звітно-виборчій конференції Рівненської обласної організації НСЖУ прийняли рішення про проведення такого заходу щонайменше раз у півроку.

Схожі статті