+380673870816 +380673870816

Як зробити комунальну сферу Рівного прозорою? (ВІДЕО)

Як зробити комунальну сферу Рівного  прозорою? Цю тему обговорили фахівці  сфери  ЖКГ, члени правлінь ОСББ  та громадські активісти. Запросили на пресс-конференцію і представників місцевої влади та депутатів. Але ті,чомусь, зустріч проігнорували.

Як залучити громадян до ефективного контролю за роботою житлово-комунального господарства та комунальних підприємств? Про це мізкували активісти та експери сфери ЖКГ. Нагадаємо, наразі мешканці більше 700 рівненських багатоквартирних будинків не визначилися з формою управління, тому в першому  півріччі нового  року за них вибір зробить місто, за допомогою конкурсу.  Претенденти вже є - це 8 управлінських компаній. Але механізмом їх відбору активісти не задоволені.

Юрій Дюг, керівник ГО «Антикорупційний моніторинг»:

- Фактично, той конкурс і те положення про конкурс прийняли в тій старій редакції, яка була опублікована на сайті. На разі, ми не знаємо, який остаточний склад конкурсної комісії, тому що заявили, що є представники від всіх фракцій, представників всіх фракцій не було. Тобто, не зрозуміло, хто і яким чином буде визначати долю майже 800 будинків в місті Рівному.

Що ж вимагали громадські активісти ? Перше,  це квотування. Важливо було розробити  чіткі критерії формування конкурсної комісії. Друга вимога - роз’яснити як буде ділитися місто між управлінськими кампаніями. Проте, як розповідає Сергій Пінчук, вони залишились не почутими.

Сергій Пінчук, експерт у галузі ЖКГ:

-Ми можемо говорити про те,що цей весь процес проведення конкурсу - все зроблено для того, щоб він був не прозорим. У мене виникають підозри в тому, що міська влада хоче провести не відкритий прозорий конкурс, щоб запустити конкуренцію. Може відбутися такий варіант, що міська влада просто на просто зробить все для того, щоб переможцями стали потрібні комусь фірми.

Слід очікувати і підвищення цін на послуги обслуговування будинків, кажуть фахівці.

Сергій Пінчук, експерт у галузі ЖКГ:

- Зараз вже є проект рішення виконкому про те, що вартість утримання будинків буде підвищена і складатиме 3- 3,5 грн з квадратного метру. І основне питання, яке я задавав, якщо ви хочете проводити конкурс по визначенню управителів,то виникає просте питання - для чого підвищувати тарифи, які в принципі от зараз будуть вже ліквідовані?

Вплинути на процес розподілу будинків між управлінськими компаніями могли б і самі мешканці. Проте, тут представники ОСББ відмічають байдужість людей.

Роман Алексійчук, керівник ГО «Рада голів ОСББ»:

- Наші співвласники, які проживають у багатоквартирних будинках, є досить пасивними, як показує практика. Наші люди звикли до тієї думки, що їм повинні зробити, але ніхто не оцінює, за яку ціну це має статися.

Активісти ж пояснюють - мешканці не байдужі, вони просто непроінформовані.  Роз’ясненням усіх  процесів змін повинна була б займатися міська влада. Проте, чи то міська влада в тому не зацікавлена, чи то інформаційна робота не достатньо потужна, але, як кажуть, результат на лице.

Схожі статті