+380673870816 +380673870816

На Рівненщині з початку року виникло 634 пожежі, у яких загинуло 29 осіб

З початку року на Рівненщині виникло 634 пожежі, у яких загинуло 29 осіб. А з настанням літньої пори ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій стрімко зростає.  

Кількість пожеж у поточному році в Рівненській області у порівнянні із минулим збільшилася на одинадцять відсотків, втім число жертв зменшилася на 17 відсотків. Збитки від цих пожеж становили майже 19 мільйонів гривень. А у весняно-літній період збільшилася і ймовірність лісових та торф’яних пожеж. Таких на території Рівненщини на сьогодні вже було сорок дві. Що ж стосується гасіння торф’яників, то тут існують певні складнощі.

Сергій Крук, перший заступник начальника Територіального управління МНС України у Рівненській області:

- Проблематично здійснюється гасіння таких пожеж, так як є глибина залягання торфу, треба відповідний час, щоб її локалізувати. Відповідно, якщо ми їх не виявляємо вчасно, то виникають деякі проблеми стосовно подальшого контролю та організації пожежогасіння. 

Загалом в Україні у літній сезон, в залежності від погодніх умов, виникає від двох з половиною до семи з половиною тисяч лісових пожеж. Їх значний відсоток, зокрема на Рівненщині, через спалювання сухостою та сміття, однак найбільше - в результаті людської недбалості.

Віктор Глущик, начальник відділу охорони і захисту лісів Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства:

- Помста лісовій охороні. Бувають такі випадки, коли лісопорушники таке роблять, від потягів траплялося, було один раз від лінії електропередач, інших причин я не вбачаю. Те, що говорять, що може бути від пляшки, то це міф. Основна ж причина - це недбалість населення.

Віктор Глущик розповів, шо нині на Рівненщині вже облаштовано двісті двадцять рекреаційних місць. Втім до Євро-2012 додаються ще п’ять: на трасах Київ-Ковель і Сарни-Володимирець. А з початком канікул працівники УМНС не втомлюються нагадувати, аби батьки більше уваги приділяли своїм чадам та краще їх пильнували. Адже кожен день в Україні від надзвичайних ситуацій гине чотири дитини, а за рік ця невтішна статистика становить більш ніж дві тисячі дитячих життів.

Схожі статті