+380673870816 +380673870816

Рівненські активісти хочуть, аби їх краще чули (ВІДЕО)

Рівненські активісти хочуть, аби їх краще чули. Спільними зусиллями вони  розробили обласну програму сприяння  розвитку громадянського суспільства на наступні роки.

Громадськість хоче повноцінного діалогу, в першу чергу, між собою та із владою. Для цього активісти, спільно з виконавчим апаратом , розробили  обласну програму на 2017-2021 роки. Туди включили основні заходи, які на думку розробників можуть зміцнити громадське суспільство нашого регіону. Серед таких - проведення семінарів, тренінгів,  онлайн-конференцій і публічних громадських обговорень. І найголовніше - реалізація конкретних проектів громадських ініціатив.

Олександр Корольчук, в.о. начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації:

- Для нас принципово важливо - люди, які будуть голосувати за цю програму. Бо це є інвестиція в нашу область. Будь-який проект передбачає і внесок  організації. Зрозуміло, що нормальний проект не може коштувати дешево. Тому, будемо просити і пропонувати підтримати нашу ініціативу, стосовно наступного -  максимальний розмір проекту, який ми будемо пропонувати фінансувати з бюджету, повинен становити не менше 100 тисяч гривень.

Поки програма ще не затверджена, громадські організації Рівного не зволікають. Про свій досвід допомоги розповідає Ольга Яковлєва, керівник організації "Психологічна служба Євромайдану". 

Ольга Яковлєва, керівник ГО "Психологічна служба Євромайдану":

- Ми почали працювати з учасниками АТО, далі розробляємо свої програми. Закінчилася програма по роботі з центрами зайнятості. І, звичайно, якби було якесь фінансування і можливість результати оприлюднювати - це був би великий крок у майбутнє, бо ми його формуємо зараз.

І поки в Рівному  громадське життя хоч якось розвивається, то в районах - занепадає. Змінити це  може відповідна обласна програма.

Олексій Горецький, директор РОГО "Комітет виборців України":

- Нам дійсно не вистачає імпульсів інституцій в селах, в малих містах. Щоб активних людей підтягувати і формувати тих людей, які будуть представниками, може, навіть своїх громад.

На реалізацію програми 2017-2021 років всього передбачено майже 14,5 мільйонів гривень. Саме стільки коштує встановлення діалогу з громадськістю.

Святослав Клічук, голова правління ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство»:

Я б не хотів, щоб це виглядало,ніби, організації хочуть собі грошей з бюджету. Я не претендую. Бо в порівняні з фондами - це набагато складніше, менше. Для багатьох організацій, які ще народжуються - це може бути сприяння. Це хороший поштовх для розвитку.

Приймати  чи ні таку програму, вирішуватимуть обласні обранці. Планується, що розглядати її будуть вже після затвердження та розподілу  бюджету - в березні.

Схожі статті